رییس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی گفت: ۱۲ درخواست مردم استان را خدمت وزیر بهداشت تقدیم کردم که یکی از آنها تخصیص اعتبار به بیمارستان خوسف است.

حسین خسروی  روز یکشنبه در آیین افتتاح ۶۴ پروژه بهداشتی و درمانی استان خراسان جنوبی که در یازدهمین پویش ملی “ره سلامت” با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برگزار شد افزود: از آنجایی که جایگزینی شهدای مدافع سلامت به زودی امکان‌پذیر نیست و کادر پزشکی ما وقتی به خانه هم بر می‌گردند فرصت انس و الفت با خانواده هم ندارند؛ لذا یک جمله را به وزیر بهداشت و کادر درمان هدیه می‌کنیم «اجرا و پاداش در این دوران منحوس کرونا با خدای سبحان».

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ۱۲ درخواست مردم را خدمت وزیر بهداشت تقدیم کردم، فقط برای یادآوری می‌گویم بیمارستان خوسف ۹ سال است که هنوز به سرانجام نرسیده است؛ این بیمارستان ردیف اعتباری دارد اما تخصیص اعتبارات باید از سوی وزیر بهداشت انجام شود.

خسروی بیان کرد: بیشتر پزشکان خراسان جنوبی در جنوب شهرستان بیرجند مستقر هستند و شمال شهر در مهرشهر بیمارستانی وجود دارد که باید با کمک وزارت بهداشت به سرانجام برسد.

وی تکمیل بیمارستان های شهرستان زیرکوه و آتشدست نهبندان را از وزیر بهداشت خواستار شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شامگاه شنبه وارد بیرجند شد و تا امروز در این استان حضور دارد.

در دومین روز سفر وزیر بهداشت به خراسان جنوبی، ۶۴ پروژه دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در قالب یازدهمین آیین پویش ملی «ره سلامت» به صورت ویدئو کنفرانس در استان به بهره‌برداری رسید.

یک هزار و ۱۲۴ میلیارد و ۵۱۹ میلیون ریال برای اجرا و تکمیل ۶۴ پروژه حوزه سلامت خراسان جنوبی به متراژ ۱۴ هزار و ۵۹۰ متر مربع هزینه شده است.

در ادامه برنامه‌ها، وزیر بهداشت در جلسات ستاد استانی مدیریت کرونا و ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا شرکت می‌کند و نیز بازدید از بیمارستان‌های بیرجند را در برنامه دارد.

پویش سراسری «ره سلامت» با شعار «تداوم توسعه همگام با مهار کرونا» هفته دولت امسال آغاز شد و تا اردیبهشت سال ۱۴۰۰ ادامه خواهد یافت.

براساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در قالب این پویش، هزار و ۴۰۰ پروژه آموزشی، بهداشتی و درمانی در سراسر کشور افتتاح می‌شود.

دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ۱۱ شهرستان استان خراسان جنوبی را زیر پوشش دارد.