رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی گفت: یکی از ویژگی های شهید آیت الله رئیسی ازخودگذشتگی در برابر طعنه ها و زخم زبان ها بود و درگیر حواشی نمی شد.

سلمان اسحاقی اظهار کرد: اگر می‌خواهیم شهید آیت الله رئیسی را به درستی بشناسیم باید در پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت شهادت ایشان را مورد مطالعه دقیق قرار دهیم.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی بیان کرد: یکی از ویژگی‌های ایشان ازخودگذشتگی در برابر طعنه‌ها و زخم زبان‌ها بود و به جای درگیر حواشی شدن و پاسخ به توهین‌ها به دنبال گره گشایی از امور مردم و برداشتن موانع توسعه بود.

مصادیقی از خستگی ناپذیر بودن شهید خدمت

اسحاقی با تأکید بر اینکه ما رئیس جمهوری را از دست دادیم که نه برای دنیا بلکه برای آخرت خود کار می‌کرد، گفت: در خستگی ناپذیر بودن ایشان همین بس که بعد از سفر به خارج از کشور بلافاصله به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان رفت و در سفر به خراسان جنوبی نیز تا ساعت یک و نیم شب جلسه داشتند.

وی یادآور شد: ما بعد از سال‌ها رئیس جمهوری را درک کردیم که امروز در کنار نخبگان، مردم کوخ نشین و محروم عزادار او هستند.

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز اگر رژیم صهیونیستی باب شهادت ایشان خبیثانه اظهار شادی می‌کند، در کنار آن مظلومان غزه و مظلومان در بسیاری از نقاط دنیا عزا دارند.

بغض شهید رئیسی بعد از گزارش پروژه راه آهن خراسان جنوبی

اسحاقی گفت: به خاطر دارم هفته گذشته که گزارشی از پروژه ساخت ریل راه آهن بیرجند- قاین- یونسی به ایشان می‌دادم، آیت الله شهید رئیسی بغضی کرد و گفتند اگر این پروژه به اتمام برسد هر کس که با استفاده از این قطار به سفر مشهد برود در ثواب زیارت او شریک خواهیم بود.

وی ادامه داد: همین نگاه و ارتباط قلبی ایشان با امام رضا (ع) بود که امروز بیش از رئیس جمهور از او با عنوان خادم الرضا (ع) نام می بریم.

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه أخذ مجوز تهاتر نفت برای راه آهن بیرجند – قاین- یونسی از مقام معظم رهبری یادگار شهید رئیسی است، اظهار کرد: این مجوز دست دولت‌های بعدی را برای ادامه پروژه باز دارد.

قطار توسعه متوقف نمی‌شود

اسحاقی گفت: با وجود مقام معظم رهبری  و تدابیر ایشان و با تلاش مجمع نمایندگان خراسان جنوبی و استاندار محترم قطار توسعه و پیشرفت خراسان جنوبی با فقدان شهید رئیسی متوقف نخواهد شد و یادگارهای ایشان به نتیجه خواهد رسید.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور