مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی با اشاره به افتتاح پنجمین نمایشگاه اقتصاد به توان مردم در مرکز استان گفت:در این نمایشگاه ۹۵ کارگاه مشاغل خرد خانگی حضور دارند.

 مهدی هنری  در حاشیه افتتاح پنجمین نمایشگاه اقتصاد به توان مردم در مرکز خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از اقدامات سازمان بسیج سازندگی حمایت از تولیدکنندگان در بخش مشاغل خانگی و مشاغل خرد است.

وی با اشاره به افتتاح پنجمین نمایشگاه اقتصاد به توان مردم در مرکز استان گفت: در این نمایشگاه ۹۵ کارگاه مشاغل خرد خانگی حضور دارند.

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی با بیان اینکه در این نمایشگاه از سراسر استان خراسان جنوبی تولید کنندگان مشاغل خرد حضور یافته‌اند، افزود: هدف از برگزاری نمایشگاه‌های اقتصاد به توان مردم، حمایت از کارگاه‌های کوچک و زودبازده در سراسر استان است.

هنری با اشاره به اینکه نمایشگاه اقتصاد به توان مردم از اول تا پنجم آبان ماه در بیرجند برپا است، افزود: محل برگزاری این نمایشگاه میدان ابوذر، بوستان مفاخر شهرداری بیرجند بوده و علاقمندان می‌توانند جهت بازدید از نمایشگاه صبح‌ها از ساعت ۹ تا ۱۳ و بعد از ظهرها از ساعت ۱۶ تا ۲۲ مراجعه کنند.

وی اضافه کرد: این نمایشگاه با مشارکت کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی برگزار شده است.

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی به برنامه‌های فرهنگی پیش بینی شده در این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: هر روز این نمایشگاه با یک عنوان نامگذاری شده؛ دوشنبه میلاد یازدهمین نور، سه شنبه برای غزه صبور، چهارشنبه سلامی از دور، پنجشنبه نان داغ از تنور و جمعه بی قرار ظهور نامگذاری شده است.

هنری ادامه داد: از دیگر برنامه‌های جانبی نمایشگاه نیز در قالب راهیان پیشرفت بازدید دانش آموزان از مشاغل مختلف و اجرای زنده فرآیند اشتغال در برخی از رسته‌های شغلی و صنایع دستی است.

وی با بیان اینکه برنامه‌هایی ویژه کودکان نیز در این نمایشگاه از جمله ایستگاه نقاشی، نقاشی روی صورت و … پیش بینی شده است، اضافه کرد: نصب بنر جهت نوشتن دلنوشته و طراحی به یاد کودکان مظلوم غزه از دیگر برنامه‌های جانبی این نمایشگاه است.

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی بیان کرد: قرعه‌کشی از بین بازدیدکنندگان از نمایشگاه و اهدای هدایای معنوی انجام خواهد شد.

هنری خاطرنشان کرد: در حین برگزاری نمایشگاه پایش اطلاعات تولیدکنندگان انجام شده و کلیه مسائل و مشکلات آنها در سامانه نرم افزاری بالونت ثبت می‌شود و در واقع نمایشگاه علاوه بر کمک به بازاریابی تولیدات، بستری برای احصا و کمک به حل مسائل مردم در حوزه مشاغل خرد و خانگی است.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور