#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

نماینده مردم قاین و زیرکوه گفت: خراسان‌جنوبی سومین دانشگاه پهناور کشور است اما یک دانشگاه علوم پزشکی دارد که باعث به وجود آمدن برخی ناعدالتی‌ها به ویژه در زمینه تربیت پزشک شده است.

سلمان اسحاقی، امروز پنج شنبه ۵ خرداد در دیدار نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی با رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار کرد: تلاش ما بر این است که با استفاده از همه ظرفیت‌ها کاری کنیم که ارز ۴۲۰۰ هزار تومانی از تجهیزات و امکانات پزشکی حذف نشود.

وی با بیان اینکه اگر در احوالات دولت سیزدهم تأمل کنیم، یکی از مباحث مهم قول رئیس جمهور بر خط قرمز بودن نان و جان مردم بود که دولت در حفظ جان مردم از ویروس کرونا به توفیقاتی خوب دست یافت، افزود: وزارت بهداشت دولت سیزدهم با کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تعامل خوبی دارد.

وی گفت: توقعی که از دولت سیزدهم در این موضوع داشتیم این است که ارز ۴۲۰۰ تومانی مدیریت و نه حذف شود چرا که در برخی از کالاها این حذف به صلاح نبود.

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس بیان کرد: در موضوع دارو و تجهیزات پزشکی بسیار اصرار داریم که ارز ۴۲۰۰ حذف نشود و در این زمینه رایزنی را با دولت محترم ادامه خواهیم داد؛ در خراسان جنوبی در شهرستان‌هایی مثل فردوس و طبس که بیش از ۳۰۰ کیلومتر از هم فاصله دارند برای استفاده از دستگاه‌های mri باید به مرکز استان مراجعه کنند.

اسحاقی گفت: اینکه استاندار خراسان‌جنوبی با صراحت بیان می‌کند که «ما از عملکرد وزیر بهداشت در خراسان‌جنوبی راضی نیستیم» نشان دادند که ایشان نماینده مردم در دولت و نه نماینده دولت در مردم هستند که بسیار ارزشمند است.

وی از رایزنی‌های استاندار با وزارتخانه و پیگیری کمیسیون در زمینه ایجاد دانشگاه‌های علوم پزشکی در خراسان‌جنوبی گفت و ادامه داد: امیدواریم با نظر موافق وزیر بهداشت و معاون آموزشی وزارتخانه در چند ماه آینده احداث دو دانشکده علوم پزشکی قائنات و فردوس در شورای گسترش به تصویب برسد تا در تأمین پزشک به توفیقاتی برسیم.

اسحاقی یادآور شد: رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اهمیت و ضرورت تأمین تجهیزات mri در خراسان‌جنوبی را به وزیر بهداشت ابلاغ کرده و امیدواریم با نظر موافق وزیر در چند ماه آینده احداث دو دانشکده علوم پزشکی قاینات و فردوس در شورای گسترش به تصویب برسد.