#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

🔹استاندار خراسان جنوبی گفت: گروه‌های جهادی در رفع محرومیت پیشتاز هستند.
دکتر قناعت با بیان این مطلب در جلسه هماهنگی برگزاری اجلاسیه ملی جهاد گران در شهرستان فردوس اظهار داشت: برگزاری اجلاسیه ملی جهادگران در فردوس، فعالیتی فرهنگی، سیاسی و اجتماعی است.
🔹به گفته وی؛ برگزاری این اجلاسیه، سرمایه اجتماعی ایجاد می کند و همچنین در آینده فواید زیرساختی زیادی برای کل کشور و خراسان جنوبی به همراه خواهد داشت.
🔹وی با ذکر این نکته که یکی از اهداف این همایش بحث گفتمان‌ سازی و تبیین مبدأ فعالیت‌های جهادی در کشور است، تصریح کرد: مبدأ حرکت گروه‌ های جهادی در سال ۴۷ بود و محل آغاز فعالیت گروه های جهادی خدمت‌رسان مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) نیز منطقه فردوس بوده است.
🔹استاندار اظهار داشت: برای برگزاری این همایش از ظرفیت دستگاه‌ های اجرایی، بسیج، سپاه و آموزش و پرورش استفاده شود و تلاش بر این باشد که با مدیریت هزینه‌ها بیشترین صرفه‌ جویی را داشته باشیم.
🔹قناعت با اشاره به اینکه مسئولیت پشتیبانی این همایش بر عهده معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و بسیج سازندگی خواهد بود، اضافه کرد: مسئولیت تبیین و اطلاع‌ رسانی در سطح ملی و استانی این اجلاسیه ملی نیز بر عهده فرماندار فردوس، بسیج سازندگی و مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی است.
🔹وی متذکر شد: صدا و سیما باید در خصوص اطلاع‌رسانی این اجلاسیه به خوبی نقش ایفا کند و از یکی و دو هفته قبل بستر آگاهی بخشی را برای برگزاری این اجلاسیه فراهم نماید.
🔹به گفته وی؛ روابط عمومی استانداری هم رسانه‌ های ملی و استانی را پای کار بیاورد تا نقش خود را در زمینه اطلاع‌رسانی و تبیین اهداف همایش به خوبی ایفا کنند.
🔹استاندار عنوان کرد: با اطلاع‌رسانی دقیق درخصوص این اجلاسیه، به اهداف زیربنایی آن که جریان‌سازی فرهنگی و اجتماعی است و نیز به اهداف روبنایی آن که اجرای طرح‌های مختلف و رفع محرومیت‌هاست، دست خواهیم یافت.
🔹قناعت اظهار داشت: مسئولیت ارائه اطلاعات درخصوص چگونگی اجرای طرح‌ها و دستاوردهای همایش هم بر عهده معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری و بسیج سازندگی است.
🔹وی افزود: برای حضور در این اجلاسیه از سخنرانان ملی و مهم کشور دعوت خواهد شد و همچنین کتاب خاطرات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در شهرستان فردوس نیز در این مراسم رونمایی می‌شود.
🔹به گفته وی؛ چون این همایش فعالیتی در سطح ملی است، باید به بهترین نحو ممکن برنامه‌ریزی و اجرا شود.