استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه استقلال اقتصادی در پرتو توانمندسازی روستا محقق می شود، گفت: نگاه ویژه دولت توجه به مناطق محروم، گسترش عدالت و توزیع عادلانه ثروت است.

جواد قناعت  در جلسه دیدار نمایندگان کارگزاری‌های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه روستاییان و عشایر در تأمین سلامت و امنیت غذایی کشور بسیار نقش دارند، اظهار کرد: با کمک روستاییان می‌توانیم به استقلال اقتصادی برسیم.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: هفته روستا و عشایر فرصتی برای بررسی مشکلات روستاییان و بیان خدمات انجام شده برای آنان است.

وی با اشاره به نگاه ویژه دولت سیزدهم به نقاط محروم و تلاش برای کاهش محرومیت در این نقاط از کشور گفت: وضعیت مناطق عشایری و روستایی نسبت به نقطه ایده‌آل چندان مطلوب نیست ولی اقدامات ارزشمندی نیز در روستاهای خراسان جنوبی در دولت سیزدهم انجام شده است.

قناعت با تأکید بر اینکه جمعیت روستایی نسبت به جمعیت شهری کمتر اما نقش‌آفرینی آنها در حوزه اقتصاد و امنیت و استقلال غذایی کشور بیشتر جلوه گر ی می‌کند، اظهار کرد: نگاه‌های لیبرالی در قبل می‌خواست روستاها را تبدیل به شهر کنند که این نگاه موجب از بین رفتن خودکفایی در کشور می‌شد.

وی با تأکید بر اینکه روستاهای برخی از استان‌ها کم‌برخوردارترند، گفت: باید برای رونق این مناطق از ظرفیت‌هایی که در دولت سیزدهم برای توجه به حوزه روستا ایجاد شده حداکثر استفاده را ببریم.

استاندار خراسان جنوبی یادآور شد: اعتقاد ما بر این است که در راستای توسعه روستاها، صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان باید به سراغ سرمایه گذاران بروند و از آنان کمک بخواهد.

قناعت با اشاره به اینکه با جذب خیران می‌توان روستائیانی که قادر به پرداخت حق بیمه سالانه خود نیستند را تحت پوشش بیمه قرار داد، گفت: طی دو سال اخیر شاهد اتفاقات خوبی در خصوص پوشش بیمه روستاییان بودیم که این موضوع به صورت مستمر نیاز به پیگیری دارد.

وی ادامه داد: برای فعال کردن و توانمندسازی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان و افزایش ضریب پوشش بیمه در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر خراسان جنوبی مکاتبه و پیگیری در تهران را خواهیم داشت.

استاندار خراسان جنوبی گفت: نگاه ویژه دولت، توجه به مناطق محروم، گسترش عدالت و توزیع عادلانه ثروت است.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور