مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: کوه‌های باقران، سربیشه، قاین و نهبندان به ترتیب از نقاط پرحادثه در خراسان جنوبی بوده که سالانه حوادث زیادی را منجر می‌شوند.

محمدرضا رضایی، امروز شنبه ۲۲ آذر به مناسبت روز جهانی کوهستان، به خبرنگاران رسانه‌های گروهی اعلام کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۹ تیم امدادی برای رسیدگی به حوادث کوهستان در استان اعزام شده‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: لزوم توجه به اهمیت کوه و کوهستان باعث شد تا سازمان ملل متحد در سال ۲۰۰۳ روز ۱۱ دسامبر برابر با ۲۱ آذرماه را به عنوان روز جهانی کوهستان اعلام کند.

وی با ابراز رضایت از عملکرد تیم امدادی در رسیدگی به حوادث کوهستان در استان اظهار کرد: کوه‌های باقران، سربیشه، قاین و نهبندان به ترتیب از نقاط پرحادثه در خراسان جنوبی بوده که سالانه حوادث زیادی را منجر می‌شوند.

رضایی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۹ تیم برای رسیدگی به ۳۹ مورد حادثه کوهستان اعزام شده‌اند، افزود: بیشترین حوادث مربوط به شهرستان بیرجند بوده است.

وی از امداد رسانی به ۵۶ حادثه دیده در این حوادث خبر داد و اظهار کرد: همچنین در این حوادث هشت نفر گرفتار توسط نیروهای امدادی از مرگ حتمی نجات یافته اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی یادآور شد: نجات یافتگان سه نفر به صورت سراپایی درمان شده و پنج نفر هم به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.