#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: با توجه به اهمیت پایش و پیشگیری از ویروس کرونا ۲۷۴ هزار و ۶۲۸ نفر در ورودی‌های استان کنترل سلامت شدند.

محمدرحیم شهریاری ر ایرنا افزود: از ۱۳ اسفند ۹۸ و همزمان با آغاز طرح پایش مسافران نیروهای کنترل سلامت جمعیت هلال احمر در ۱۰ ورودی از شهرستان‌ها اقدام به کنترل و پایش مسافران کردند.

وی گفت: تاکنون ۷۷ نفر مشکوک به ویروس کرونا در روند پایش مسافران شناسایی و به مراکز درمانی ارجاع داده شده‌اند.

وی از آموزش ۳۸۹ هزار نفر در ارتباط با ویروس کرونا خبر داد و افزود: اقدامات کنترلی و هشدارهای لازم توسط داوطلبان هلال احمر در این مدت به جامعه هدف ارایه شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی اظهار داشت: هزار و ۶۲۸ داوطلب جمعیت هلال احمر استان در این مدت فعالیت داشتند که بدون شک اقدامات این افراد با شناسایی افراد مشکوک، در راستای جلوگیری از این ویروس نقش بسزایی داشته است.

وی با بیان اینکه در خانه ماندن و رعایت مسایل بهداشتی بهترین گزینه برای مقابله با کرونا است تصریح کرد: علیرغم تلاش مسوولان تاکنون افراد زیادی در استان گرفتار این ویروس شده‌اند که تنها همکاری مردم می‌تواند سیر مبتلایان را نزولی کند.

شهریاری خواستار توجه هرچه بیشتر مردم به توصیه‌های بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی شد و گفت: مساعدت و همراهی مردم در تحقق این مهم می‌تواند زنجیره انتقال کرونا در استان و کشور را قطع کند.

طرح تقویت فاصله گذاری اجتماعی به منظور کاهش تماس‌ها و کنترل زنجیره انتقال ویروس کرونا از بامداد جمعه هشتم فروردین همزمان با سراسر کشور در استان خراسان جنوبی اجرا شد که با مصوبه ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا تا ۲۰ فروردین ادامه دارد.

پیش از اعمال محدودیت‌های تردد در سطح کشور، بنا به تدبیر استاندار و تصمیمات ستاد استانی مدیریت کرونا در خراسان جنوبی ۹ گلوگاه کنترل مراقبتی و بهداشتی در محورهای مواصلاتی استان تعیین شده بود.

براساس طرح فاصله گذاری اجتماعی در لایه اول و ۱۱ محور مواصلاتی استان و در لایه دوم و ۱۳ محور بین شهری داخل استان، کنترل‌های لازم با هدف مصونیت مردم در برابر خطر انتشار و انتقال ویروس کرونا انجام می‌شود.