مدیرکل تبلیغات اسلامی استان خراسان جنوبی گفت: کمک مومنانه و رزمایش مواسات جزو هویت مسجد تراز انقلاب اسلامی است و این روند تا برگشت به وضعیت عادی ادامه خواهد داشت.

حجت الاسلام احمد رضایی افزود: مسجد تراز انقلاب سنگر است و این سنگر باید در برابر تمامی موضوعات حامی و مدافع جامعه باشد.

وی گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و بیانات مقام معظم رهبری در ارتباط با کمک مومنانه، مساجد بیش از پیش در این زمینه فعال شدند و اقدامات بی‌نظیر دستگاه‌هایی مانند استانداری، سپاه پاسداران و کمیته امداد در کنار سازمان‌های مردم نهاد و مراکز نیکوکاری قابل تقدیر است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه امروز هر کار فرهنگی باید پیوست اجتماعی داشته باشد اظهار داشت: رزمایش مواسات و کمک مومنانه اقدام فرهنگی مساجد با پیوست اجتماعی بود.

وی ادامه داد: مساجد استان در این مدت ضمن شناسایی افراد نیازمند و کسانی که تاکنون نیازمند نبودند اما به دلیل شیوع کرونا و تعطیلی کسب و کار نیاز به حمایت دارند، حفظ آبرو و کرامت افراد را به عنوان یک اصل در دستور کار قرار داده‌اند.

رضایی با بیان اینکه اقدامات این گونه باید در سایه مساجد صورت گیرد گفت: در ارتباط با نحوه توزیع بسته‌های معیشتی با هر گونه اقدامی که آبروی مومنان را به خطر اندازد، مخالفیم.

وی تاکید کرد: دستگاه‌ها اگر برای اعلام گزارش نیاز به تصویربرداری دارند باید در انتشار عکس‌ها کاملا حفظ آبروی مردم و مومنان را مد نظر داشته باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان خراسان جنوبی گفت: ملت ایران مانند همیشه در این امتحان سخت هم پیروز شد در حالی که کشورهای مدعی تمدن و حامی حقوق بشر در مقابله با این ویروس به زانو درآمدند.

وی یادآور شد: رزمایش مواسات اعلام همبستگی ملت ایران بود و مردم خراسان جنوبی هم در این مدت ولایتمداری خود را با لبیک به خواسته مقام معظم رهبری بیش از پیش نشان دادند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی ۲۱ فروردین امسال در سخنرانی تلویزیونی به مناسبت ولادت امام زمان (عج) فرمودند: خوب است که در ماه مبارک رمضان یک رزمایش گسترده برای مواسات و همدلی و کمک مؤمنانه به نیازمندان و فقرا در جامعه شکل بگیرد و برای اثبات ارادتمان به امام زمان (عج) صحنه‌ها و جلوه‌هایی از جامعه مهدوی را که جامعه‌ای همراه با قسط، عدل، عزت، علم، برادری و همیاری است، به‌وجود آوریم.

تاکنون ۲ مرحله این رزمایش همزمان با سراسر کشور از ۲۳ فروردین و ۲۰ اردیبهشت ماه با کمک‌های مردمی، خیرین و نهادهای دولتی و حاکمیتی در خراسان جنوبی برگزار شده است.

قرار است مرحله سوم رزمایش کمک مومنانه روز چهارشنبه هفتم خرداد به صورت سراسری در استان خراسان جنوبی برگزار ‌شود.