مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: امدادگران استان در سال جاری در اتفاقاتی چون سیل سیستان و بلوچستان، زلزله افغانستان و خدمت به زائر اربعین ورود کرده وخوش درخشیدند.

 محمدعلی کاوسی در نشست خبری اظهار کرد: برای اولین بار خراسان جنوبی به عنوان تنها استان در کشور طی ایام اربعین مدیریت درمان در کاظمین را بر عهده گرفت.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: در این راستا ۱۶۲ نفر پزشک، پرستار، نجات گر و کادر داروخانه از خراسان در کاظمین خدمت رسانی کردند.

کاوسی افزود: این ۱۶۲ نفر به ۱۱۲ هزار نفر زائر اهل بیت (ع) خدمت رسانی کردند.

پای کار کمک به همسایه در حوادث طبیعی

وی اظهار کرد: دومین اتفاق ارزشمند هلال احمر در سال جاری امدادرسانی امدادگران هلال احمر خراسان جنوبی در زلزله افغانستان بود که بر اساس نوع دوستی در این زمینه فعالیت کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر. خراسان جنوبی بیان کرد: در این عملیات ۱۵ امدادگر خراسان جنوبی در قالب تیم واکنش سریع در افغانستان برای امدادرسانی حضور پیدا کردند.

کاوسی گفت: همچنین امدادگران خراسان جنوبی در سیل استان سیستان و بلوچستان آستین همت را برای کمک به مردم استان همسایه بالا زدند و در مجموع. ۶۰ نجات گر تخصصی از استان به منطقه سیل زده رفتند.

وی افزود: این امدادگران به صورت خودکفا و با ابزاری که از خراسان جنوبی برده بودند کار امدادرسانی را انجام دادند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی افزود: ۲۶۰ نجات گر تخصصی طی سال گذشته استخدام شدند و در حال حاضر دو هزار و ۷۱۱ نجات گر و امدادگر تخصصی در خراسان جنوبی داریم.

راه اندازی اولین پایگاه امداد و نجات کوهستان

کاوسی با بیان اینکه در سال جاری اولین پایگاه امداد و نجات کوهستان در خراسان جنوبی فعالیت خود را آغاز کرد، گفت: این پایگاه از همان ابتدا به صورت ۲۴ ساعت فعالیت خود را آغاز کرد.

وی ادامه داد: در سال جاری ۳۱۳ نفر از داوطلبان جوان و امدادگران و همکاران ما به سفر زیارتی عتبات اعزام شدند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی یادآور شد: طی سال جاری به هزار و ۱۵۴ حادثه امدادرسانی کردیم که در این حوادث به تعداد ۷ هزار و ۹۴۹ نفر خدمت رسانی کردیم.

امداد رسانی در ۵۲۴ حادثه جاده‌ای

کاوسی ادامه داد: از هزار و ۱۵۴ حادثه تعداد ۸۹۲ حادثه جاده‌ای بوده است که ۵۲۴ حادثه جاده‌ای واژگونی بوده است که به علت خستگی و خواب آلودگی، سرعت بالا و عدم توجه به جلو رخ می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه طرح خدمات نوروزی از ۲۴ اسفند شروع و تا ۱۶ فروردین ادامه خواهد داشت، بیان کرد: در طرح خدمات نوروزی سال ۱۴۰۳ با ۹۶ پایگاه امداد و نجات و پایگاه خدمات بشر دوستانه و خانه هلال به مردم خدمت رسانی خواهیم کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی یادآور شد: طی سال گذشته ۲۱ میلیارد ریال کمک هزینه درمان توسط هلال احمر داشتیم و آبرسانی به روستاهای متعدد استان را نیز داشته‌ایم.

۲۶۱ خانه هلال در خراسان جنوبی

کاوسی با بیان اینکه در مجموع ۴۵ میلیارد تومان اعتبار به پروژه ساختمان هلال احمر اختصاص یافت، یادآور شد: در سفر دوم رئیس‌جمهور ۳۰ میلیارد تومان به ساختمان هلال احمر اختصاص پیدا کرد و در این راستا امیدواریم بتوانیم این پروژه را سریع به مرحله افتتاح برسانیم

وی گفت: ۲۱۶ خانه هلال در خراسان جنوبی داریم که ۱۵۰ خانه هلال فعال است.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور