نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس گفت: کمبود آب، ریزگردها و وضعیت راه ها مشکلات مهم مردم عشایر خراسان جنوبی است.

، مصطفی نخعی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی  طی بازدید از مناطق عشایری نهبندان اظهار کرد: ریزگردها مشکلات عدیده ای را برای مردم عشایری و شهرستان نهبندان به وجود آورده بودند.

نخعی با بیان اینکه راه ارتباطی و آب شرب هم از مشکلات جدیدی مردم در این مناطق بود، افزود: فاز سوم پروژه آبرسانی به منطقه عشایری خواجه منجیکوه متاسفانه با پیگیری های مستمری که داشتیم هنوز عملیات اجرایی ان آغاز نشده است.

نماینده مردم شهرستان نهبندان و سربیشه گفت: بسیاری از مناطق عشایری خواجه منجیکوه برای تامین آب شرب با مشکل مواجه هستند، که اجرای هرچه زودتر این پروژه می تواند به تامین آب شرب پایدار که درخواست چندین ساله مردم است، کمک کند.

نخعی افزود: جاده خاکک به چاه عباس اردونی با توجه به پیگیری انجام شده و اعتباری که گرفته شد هنوز اجرایی نشده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه هنوز برای عملیات اجرایی مسیر ارتباطی منطقه عشایری کوه لوله هم اقدام خاصی انجا نشده است، افزود: حضور مردم در مناطق مرزی مناطق عشایری که با قناعت کامل زندگی می کنند امنیت آفرین است.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه یادآور شد: پروژه های عشایری خراسان جنوبی باید با سرعت بیشتری پیگیری شود.

به گفته نماینده مردم شهرستان های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی حضور مستمر مردم در مناطق مرزی و عشایری نیازمند حل مشکلات آنها است تا سبب دلگرمی آنها شده است.

نخعی از استاندار خراسان جنوبی و مسئولان خواست که مشکلات مردم در این مناطق به صورت جدی تر دنبال شود، و برای حل ان به دستگاه های اجرایی دستور دهند.

بیشتر بخوانید   سرمایه گذاری ۷۰ میلیون یورویی شرکت ایتالیایی در خراسان جنوبی

وی با بیان اینکه اگر خواهان حضور مردم در مناطق مرزی و عشایری هستیم باید مشکلات آنها احصا شود، گفت: انتظار ما از مسئولان حل مشکلات مردم در این مناطق با سرعت بیشتر است.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور