صبح امروز دوشنبه ۱۴ شهریورماه ۱۴۰۱ همزمان با آغاز نمادین سال زراعی جدید با حضور رئیس جمهور، وزیر و مسئولین وزارت جهاد کشاورزی در سالن اجلاس سران تهران،  از  ۱۷۱ کشاورز برگزیده و ۳۸ گندمکار پیشرو تجلیل به عمل آمد و  این افراد لوح تقدیر و مدال یادبود دریافت کردند.
در این مراسم که رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی و کشاورزان پیشرو استان نیز حضور داشتند استان خراسان جنوبی با دریافت ٧ لوح تقدیر از مجموع رشته های مورد ارزیابی سهم قابل توجهی را به خود اختصاص داد. این کشاورزان در ۱۵۰ رشته و از میان ۲۷ هزار داوطلب در سراسر کشور پس از ارزیابی و بررسی به عنوان نمونه انتخاب و معرفی شدند.
رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی در حاشیه برگزاری این آیین با اشاره به نقش سازنده کشاورزان در تولید ناخالص ملی گفت: در این مراسم از تلاش ٧ کشاورز پیشرو استان تقدیر به عمل آمد. صادق حسینی (شرکت سهامی زراعی نمونه) از شهرستان سربیشه، علیرضا رحیمی (تولیدکننده نمونه محصولات گواهی شده باغی) از شهرستان زیرکوه، ربابه جوادی (زن کارآفرین روستایی) از شهرستان فردوس، حسن فتحعلی زاده (خیر و حامی نمونه منابع طبیعی و آبخیزداری) از شهرستان فردوس، رمضان میرزایی نسب (مجری نمونه پروژه مشارکت مردمی تثبیت شن و بیابان زدایی) از شهرستان فردوس، عبدالطیف آبدار (مجری کانون یادگیری) از شهرستان درمیان، محمدرضا جلالی خواه (گندم کار پیشرو با عملکرد ٩١٢٨ کیلوگرم در هکتار) از شهرستان سربیشه در این مراسم مورد تجلیل قرار گرفتند. مهدی جعفری گفت: از مجموع ۵٠ برگزیده استانی انتخاب ٧ برگزیده ملی نشان از اوج افتخار کشاورزان این استان دارد. وی افزود: همراهی مسئولین و کشاورزان در استان خواهد توانست آینده درخشان تری را نیز در عرصه تولید در استان شکل دهد. وی گفت: از مجموع ١۴ نفر که به نمایندگی از کشاورزان نمونه ملی لوح افتخار خود را از ریاست محترم جمهور دریافت نمودند آقای رمضان میرزایی نسب از استان خراسان جنوبی موفق به این افتخار گردید. وی افزود: ما برای ایجاد سهم ویژه استان در افتخارات ملی برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت را در دستور کار قرار داده ایم که جزییات آن را به زودی اعلام خواهیم کرد.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور