طالبی از کاهش ۱۰۰ درصدی تصادف منجر به فوت در معابر شهری از ابتدای طرح نوروزی ۱۴۰۳ تاکنون در خراسان جنوبی خبر داد و گفت: در بحث فوتی تصادفات جاده‌ای ۷۵ درصد نسبت به سال قبل کاهش تصادفات را داشته‌ایم.

سید محمدرضا طالبی در ستاد خدمات سفر استان اظهار کرد: در موضوعات سفر برای اینکه هموطنان بتواند سفری ایمن و بی‌خطر داشته باشند سه اصل مهم امنیت، سلامت و خدمات‌دهی به مسافران شرط است.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: نیروهای فراجا و سایر دستگاه‌های خدمات‌رسان، بحث امنیت سفر را در محورهای مواصلاتی و شهرها و روستاهای استان برقرار می‌کنند و مشکل خاص امنیتی تاکنون در سفرهای نوروزی نداشته‌ایم.

 

وی با اشاره به اینکه با ایجاد جاذبه و برپایی ایستگاه‌های موقت که در مسیرها برای توقف مسافران نوروزی پیش‌بینی شده، سلامت جسمی و جانی رانندگان و سرنشینان آنان تأمین می‌شود، گفت: همچنین خدمات‌دهی و امکانات مناسب ذهنیت مثبتی در اذهان گردشگران و مسافران نوروزی در سفر به استان ایجاد می‌کند لذا هر چه زمینه سفر خوب و خاطرانگیزی برای مسافران در داخل استان فراهم کنیم شاهد استقبال بهتری در سال‌های آینده خواهیم بود.

 

طالبی از وحدت و همدلی بین کمیته‌های ستاد خدمات سفر استان و عوامل اجرایی آنان قدردانی کرد و ادامه داد: این وحدت و همدلی موجب می‌شود که همپوشانی خوبی صورت بگیرد و در نتیجه رضایت‌مندی، امنیت و سلامت گردشگران و مسافران نوروزی به استان را به همراه خواهد داشت.

 

معاون استاندار از کاهش ۱۰۰ درصدی تصادف منجر به فوت در معابر شهری از ابتدای طرح نوروزی ۱۴۰۳ تاکنون در این استان خبر داد و گفت: در بحث فوتی تصادفات جاده‌ای ۷۵ درصد نسبت به سال قبل کاهش تصادفات را داشته‌ایم.

 

وی درخصوص میزان تردد از ابتدای طرح نوروزی تاکنون افزود: طی این مدت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تردد در سطح استان افزایش یافته است.

 

طالبی با بیان اینکه سرقت‌ها با تلاش پلیس و اطلاع‌رسانی‌های صدا و سیما نسبت به سنوات گذشته بسیار کاهش داشته است، عنوان کرد: رسانه نقش بسیار اساسی و مهم در حضور گردشگران، انتقال مفاهیم و امکانات گردشگری و امنیت استان دارد.

 

معاون استاندار بر همدلی و هم‌افزایی بیشتر بین مسئولین و عوامل اجرایی کمیته‌های ۱۲‌گانه ستاد اجرایی خدمات سفر استان تأکید کرد و گفت: اطلاع‌رسانی‌ و مستندات خوبی درخصوص موضوعات ترافیکی، امکانات و تاسیسات گردشگری و خدمات استان به مسافران نوروزی از طریق رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما در دستور کار قرار گیرد.

 

وی بر لزوم معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان از طریق شبکه‌های مختلف صدا و سیمای در سطح ملی تأکید کرد و ادامه داد: نظارت بر عملکرد نانوایی‌ها در ایام نوروز باید تشدید شود چون برخی از مردم از کیفیت نامناسب نان در برخی از نانوایی‌ها گلایه‌مند هستند.

 

طالبی با اشاره به ایجاد صف خودروهای سنگین در بعضی از جایگاه‌های سوخت استان تصریح کرد: طرح منع تردد خودروهای سنگین اعمال شده است اما هر کدام از این خودروها ماهیانه سهمیه سوختی دارند که باید آن را دریافت کنند لذا موجب ایجاد صف شده است اما تدابیری اندیشیده خواهد شد که صف‌های کنار جاده‌ای در جایگاه‌های سوختی که در کنار معابر اصلی قرار دارند، شکسته شود.

 

وی در پایان گفت: اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان تفاهم‌نامه‌ای با اتحادیه جرثقیل‌داران داشته باشید تا چند دستگاه جرثقیل برای حوادث احتمالی آماده داشته باشند.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور