#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

 استاندار خراسان جنوبی گفت: همه تلاش ما این است که با جذب اعتبارات ملی و تدارک دور دوم سفر رئیس جمهور به استان فاصله خراسان جنوبی با استان‌های برخوردار را کم کنیم.

 ایرنا جواد قناعت در نشست شورای اداری شهرستان زیرکوه که در پایان نهمین سفر شهرستانی استاندار برگزار شد افزود: همچنین هدف ما این است که در داخل استان فاصله شهرستان‌های کم‌برخوردار را نسبت به شهرستان‌های برخوردار کاهش دهیم.

وی با اشاره به اینکه دغدغه و هدف اصلی دولت سیزدهم اجرای عدالت در جامعه، توزیع متوازن امکانات و اعتبارات و اجرای طرح‌ها است گفت: رئیس جمهور در سومین سفر استانی خود شهریور سال گذشته به خراسان جنوبی سفر کرد که در این سفر ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار برای استان مصوب شد و تاکنون هزار میلیارد تومان آن تزریق شده است.

استاندار خراسان جنوبی افزود: در سفر خرداد امسال معاون اجرایی رئیس جمهور که برای پیگیری مصوبات سفر استانی انجام شد نیز هزار میلیارد تومان اعتبار دیگر از محل اعتبارات سفر به استان اختصاص یافت و رقم اعتبارات سفر رئیس جمهور به خراسان جنوبی، به ۷ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان رسید که تاکنون یک هفتم آن اختصاص یافته است.

وی بیان کرد: ما آمادگی استان را برای دور دوم سفرهای استانی رئیس جمهور اعلام کردیم تا جزو نخستین استان‌ها برای میزبانی از آیت الله رئیسی باشیم، مدیران استانی نیز مقدمات کار را فراهم می‌کنند تا ماه‌های آتی شاهد سفر رئیس جمهور به استان باشیم و بتوانیم در این سفر مصوبات خوبی را برای خراسان جنوبی داشته باشیم.

قناعت از خراسان جنوبی به دلیل بی‌توجهی‌های گذشته به عنوان یک استان کم‌برخوردار نام برد و گفت: فاصله خراسان جنوبی با برخی استان‌های برخوردار بسیار زیاد است و نرخ رشد اقتصادی استان در بخش صنعت ۳۱ و بخش کشاورزی ۲۸ بوده که بسیار پایین است و نشان می‌دهد به این استان به‌خوبی پرداخته نشده است.

وی با بیان اینکه چندی پیش و در هفته دوم ماه رمضان امسال سفر سرزده‌ای به شهرستان زیرکوه انجام شد که چند مصوبه داشت اضافه کرد: اکثر مصوبات این سفر سرزده اجرا شده که تلاش مسوولان در زمینه اجرای مصوبات این سفر جای قدردانی دارد.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به سفرهای رسمی خود به شهرستان‌های خراسان جنوبی به تشریح این نوع سفرها پرداخت و گفت: سفرهای رسمی، سرزده و موردی از جمله سفرهای استاندار به شهرستان‌های استان است که به گونه‌های مختلف انجام می‌شود.

وی گفت: امروز در نهمین سفر رسمی شهرستانی در خدمت مردم شهرستان زیرکوه هستیم و سفرهای رسمی با پشتوانه کارشناسی انجام می‌شود لذا پروژه‌های پیشنهادی فرمانداران قبل از بازدید با حضور مسوولان متولی در مرکز استان مورد بررسی از نظر اعتباری و فنی قرار می‌گیرد.

قناعت افزود: تلاش ما این است که در سفرهای مختلف شهرستانی حداقل تعدادی از مشکلات اولویت‌دار شهرستان‌ها را بررسی و حل کنیم.

وی درباره مصوبات سفر امروز به شهرستان زیرکوه گفت: برای تکمیل گلزار شهدای شهر حاجی‌آباد اعتبار لازم از محل اعتبارات استانی به مبلغ یک میلیارد تومان اختصاص خواهد یافت.

قناعت عنوان کرد: برای بهسازی و ساماندهی میدان ورودی شهر زهان در محور زهان – اسفدن نیز ۲ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که یک میلیارد تومان آن استانی و یک میلیارد تومان از محل اعتبارات شهرستانی تامین خواهد شد.

وی گفت: برای اجرای مجتمع آبرسانی فخران و پیشبر اعتبار لازم از محل اعتبارات محرومیت‌زدایی آب و فاضلاب اختصاص خواهد یافت.

استاندار خراسان جنوبی افزود: برای اصلاح هندسی ورودی شهر حاجی‌آباد از سمت روستای نوده در محور حاجی‌آباد – کالشور مقرر شد یک میلیارد تومان در سال جاری از محل اعتبارات استانی اختصاص یابد و یک میلیارد تومان نیز پیش‌بینی موافقت‌نامه داشته باشیم که تلاش می‌کنیم بقیه اعتبار مورد نیاز طرح را از محل سایر منابع تامین کنیم.

وی اظهار داشت: برای تکمیل کتابخانه شهر آبیز نیز ۳۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات شهرستان و برای تکمیل کتابخانه شهر حاجی‌آباد یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات استانی تامین خواهد شد.

قناعت گفت: برای بهسازی عمران شهری شهر آبیز ۵۰۰ میلیون تومان و برای طرح‌های عمران شهری شهر حاجی‌آباد یک میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی اختصاص یافت.

وی خاطرنشان کرد: همچنین برای تامین روشنایی و تکمیل پروژه چمن مصنوعی شهر حاجی‌آباد ۲ میلیارد تومان اعتبار استانی و شهرستانی اختصاص خواهد یافت.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به دومین بازدید خود از پروژه استخر دانش‌آموزی شهرستان زیرکوه گفت: مقرر شد این پروژه در هفته دولت امسال به بهره‌برداری برسد و ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تامین اعتبار استانی خواهد شد.

وی تاکید کرد: در صورت اتمام این پروژه تا هفته دولت یا تا پایان شهریور ماه، این مبلغ اختصاص خواهد یافت در غیر این صورت اختصاص اعتباری نخواهیم داشت.

قناعت گفت: البته برخی مسائل و موضوعات دیگر نیز در شهرستان زیرکوه احصا شده و مورد بررسی قرار گرفته که به عنوان مصوبه اعلام نمی‌شود اما پیگیر حل این مسائل خواهیم بود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به چشم‌انداز روشن جمهوری اسلامی ایران در عرصه جهانی گفت: حرکت جمهوری اسلامی ایران رو به جلو است.

نماینده عالی دولت در خراسان جنوبی افزود: با مقاومت مردم ایران، برکت خون شهدا و رهبری‌های داهیانه مقام معظم رهبری ما می‌توانیم و در آینده نه چندان دور مشکلات اقتصادی کشور حل خواهد شد و کشور ما از حالت سختی خارج و برای مردم رفاه ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به این بیانات مقام معظم رهبری که “نگذارید القا کنند کشور به بن بست رسیده و مردم را مایوس کنند” اظهار داشت: دشمنان به دنبال تزریق ناامیدی در جامعه ما هستند و در این راستا القا می‌کنند که جمهوری اسلامی ایران به بن بست رسیده است.

قناعت گفت: اگر جمهوری اسلامی ایران به بن رسیده چرا دشمنان با همه امکانات و تجهیزات خود علیه آرمان‌ها و اهداف نظام تلاش می‌کنند، چرا اینقدر دشمنان هزینه و تلاش می‌کنند؟ لذا بدانید که دشمنان ما به بن بست رسیده‌اند و جمهوری اسلامی ایران همچنان مسیر پراقتدارش را ادامه می‌دهد و به اهدافش نزدیک می‌شود.

وی با اشاره به توطئه‌های مختلف دشمنان علیه نظام و انقلاب گفت: بدانیم که مسیر ما با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری رو به جلو و به سمت تعالی و پیشرفت است.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در بزنگاه‌ها و نقاط کلیدی، نظام و جهان اسلام را با پرچم اسلام و اهل بیت (ع) و با حمایت مردم به خوبی هدایت و رهبری می‌کنند اضافه کرد: قطعا، عقلا و شرعا ایشان با ارتباط‌های معنوی، رهبری خوبی در بحران‌های مختلف دارند.

وی گفت: روزی منافقین و دشمنان می‌خواستند جبهه‌های جنگ را به داخل کشور بکشانند و با رهبری مدبرانه مقام معظم رهبری امروز جبهه‌های جنگ صدها و هزاران کیلومتر دورتر رفته و رزمندگان جبهه مقاومت در این جبهه‌ها در حال دفاع هستند.

قناعت با اشاره به اینکه با روی کارآمدن دولت سیزدهم بارقه‌ امید در مردم ایجاد شده است اضافه کرد: فضایی در کشور ایجاد شده که نیروهای انقلابی مدیریت امور را برعهده گرفته‌اند و در همین مدت کوتاه در کشور اتفاقات خوبی رقم خورده است.

وی گفت: یکی از اتفاقات خوب این است که بعد از ۹ سال رشد منفی در پول ملی نداریم و پولی چاپ نمی‌کنیم در حالی که در گذشته هر ماه شاهد تنزل ارزش پول ملی بودیم که اقدامی ارزشمند است.

استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: تصمیماتی که در عرصه‌های بین‌المللی گرفته می‌شود از دیگر موفقیت‌های دولت مردمی ایران قوی است و نزدیک شدن سه کشور سوریه، چین و ایران در عرصه‌ جهانی بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا را ناراحت کرده است.

نشست شورای اداری شهرستان زیرکوه به ریاست استاندار خراسان جنوبی و با حضور نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مدیران کل ستادی و استانی، ائمه جمعه، فرماندار و شماری از مسئولان و اعضای شوراهای اسلامی شهر و شهرستان زیرکوه برگزار شد.

استاندار خراسان جنوبی در سفر به شهرستان زیرکوه با خانواده گرانقدر شهید علی عباسی بمرود هم دیدار کرد.

قناعت صبح امروز (پنجشنبه) در نهمین سفر شهرستانی وارد زیرکوه شد و از طرح‌های عمرانی و نیمه‌تمام این منطقه مرزی بازدید کرد.

بازدید از کارخانه کنسانتره آهن زیرکوه و افتتاح طرح آبرسانی به روستای خطیبی نیز با حضور استاندار انجام شد.

خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و شهر حاجی‌آباد مرکز شهرستان زیرکوه در فاصله ۱۶۰ کیلومتری بیرجند است.