امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و به منظور حفظ سلامت جامعه خبری استان تبریک روز خبرنگار توسط مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از طریق فضای مجازی برگزار شد.

با اشاره به عدم برگزاری جشن روز خبرنگار، و با توجه به شرایط موجود و شیوع ویروس کرونا و اهمیت سلامت اصحاب رسانه امسال گرامیداشت و تبریک این روز به صورت مجازی برگزار شد..

لازم به ذکر است؛در این راستا ، مراسم ۱۷ مرداد سالروز گرامیداشت روز خبرنگار به صورت مجازی و از طریق ویدئو کنفرانس به صورت جداگانه با هر نشریه و خبرگزاری طی دو روز برگزار شد..

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی طی ۲ روز از ۱۵ لغایت ۱۶ مرداد ماه جاری در ارتباط با بیش از ۳۵ نشریه و خبرگزاری استان از طریق ویدئو کنفرانس ضمن تبریک روز خبرنگار درخواست‌ها و مشکلات آنها را جویا شد.

وی مهم ترین علت شیوه جدید تبریک و خداقوت روز خبرنگار را سلامتی خبرنگاران بیان و تاکید کرد: استمرار رفت و آمدها شاید خطر کرونا را افزایش دهد اما نمی توان منکر زحمات خبرنگاران در راه اطلاع رسانی شد

«نبی زاده» در این وبینار ها برای پیگیری مشکلات روزنامه ها و خبرگزاری ها در حد توان قول همکاری داد و این را هم گفت که از زمان تشکیل شورای اطلاع رسانی، فرهنگ و ارشاد اسلامی استان،تهیه پیوست رسانه ای برای پروژه های کلان را مطرح کرده و به وزارت خانه پیشنهاد شده است تا درصدی از اعتبار این ابر پروژه ها برای اطلاع رسانی درباره تاثیر آن ها در نظر گرفته شود.

ناصر نبی زاده به بیان سخنانی در زمینه نقش خبرنگاران در جهت آرام بخشی همراه با اطلاع رسانی شایسته و به موقع خبرنگاران پرداخت و بیان داشت:خبرنگاران توانسته اند با یک نگاه متفکرانه بستری را به وجود آورند که اطلاعات به صورت صحیح به مردم منتقل شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ضمن تقدیر و تشکر از اصحاب رسانه استان در زمینه کرونا از ارائه گزارش فعالیت رسانه های استان به صورت تفکیک شده در آینده نزدیک خبر داد و خاطرنشان کرد : وظیفه خودمان میدانیم که قدر دان این زحمات باشیم چرا که اصحاب رسانه توانستند جریانی از آرامش در جامعه و شرایطی ایجاد کردند که مردم بتوانند با این ویروس به مقابله برخیزند و خود را با پروتکل ها هماهنگ کنند.

وی گفت:از زحمات و تلاش‌های خبرنگاران که شبانه روزی برای اطلاع رسانی دقیق، به موقع و شفاف به جامعه تلاش می‌کنند، قدردانی می‌کنیم چراکه نقش اصحاب رسانه در رشد و توسعه عامل اصلی و نقش تعیین کننده برای انتقال ارزش ها است، وخبرنگاران و مطبوعات نقش تاثیر گذاری بر نهادهای اجتماعی و فرهنگی و همچنین دفاع از حقوق ملت و منافع مردم دارند.

وی با بیان اینکه اصحاب رسانه استان برای ایجاد امید و انسجام ملی تلاش های زیادی انجام داده اند، اظهار داشت: نشریات و خبرگزاری های استان طی سال های گذشته در بخش کیفی و کمی رشد بسیار خوبی داشته اند.

بی زاده با بیان اینکه با توجه به شرایط اقتصادی و مشکلات رسانه های اعم از مکتوب و الکترونیک؛ باید تلاش کنیم حتی یک رسانه و خبرنگار هم عرصه را ترک نکند چرا که این به نفع دشمن است، افزود: اگر در زمینه اطلاع رسانی ابزارهای خود را از دست بدهیم دچار ضعف می شویم چراکه ابزارهای دشمن روز به روز افزایش می یابد…

وی تصریح کرد: در این ایام باید همه مدیران به منظور حفظ سلامت جامعه خبری استان، برای گرامیداشت و تبریک این روز به جای حضور در هر رسانه از طریق فضای مجازی اقدام کنند..

ناصر نبی زاده در پایان تصریح کرد: همچنین امسال نیز مانند سال‌های گذشته به منظور قدردانی از زحمات خبرنگاران استان هدیه‌ای برای اصحاب رسانه استان در نظر گرفته شده است که برای هر رسانه ارسال شد.