معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی گفت: کارفرمایان واحدهای تولیدی، صنعتی، معدنی، خدماتی و اصناف در قالب بخشودگی جرایم بیمه‌ای، از حمایت ویژه دولت برخوردار می‌شوند.

مشیرالحق عابدی روز دوشنبه اعلام کرد: این اقدام دولت در راستای تحقق عنوان سال “تولید؛ پشتیبانی‌ها،  مانع‌زدایی‌ها” و به منظور حمایت از کارفرمایان و تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی است.

وی بیان کرد: مجوز بخشودگی جرایم در اجرای بند (ث) تبصره ۵ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور صادر شده است.

معاون استاندار خراسان جنوبی گفت: این اقدام در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، مقابله با تحریم‌های ظالمانه، رفع مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا و به منظور مساعدت با کارفرمایان کارگاه‌های فعال و واحدهای تولیدی، صنعتی، معدنی، خدماتی و اصناف صورت می‌گیرد.

وی افزود: کارفرمایان برای برخورداری از این تسهیلات و به منظور تعیین تکلیف بدهی‌هایی که تا پایان اسفند ۹۹ به مرحله قطعیت رسیده، درخواست خود را از طریق سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی به نشانی eservices. tamin. ir ثبت کنند.

عابدی اظهار داشت: زمان تعیین شده برای ثبت اطلاعات متقاضیان در این سامانه تا ۳۱ تیر ماه است و کارگاه‌های ورشکسته، در حال تصفیه، منحله، فاقد فعالیت، رانندگان، کارگران ساختمانی (سهم بیمه شده و کارفرما)  همچنین کارگاه‌هایی که بدهی آنها صرفا جریمه است، مشمول استفاده از این تسهیلات نمی‌شوند.