معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: بیشترین رقم فروش بلیت جشنواره فجر در این استان به فیلم‌های شیشلیک، ابلق، بی همه چیز و تک تیرانداز اختصاص یافت و با وجود محدودیت‌های کرونا و استفاده از یک سوم ظرفیت سینماها، استقبال مردم خوب بود.

سید علی زمزم افزود: هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر در خراسان جنوبی همزمان با سی و نهمین جشنواره فیلم فجر در تهران از ۱۵ بهمن ماه آغاز شد و ۱۶ فیلم تا ۲۲ بهمن ماه در ۲ سینمای این استان به نمایش درآمد.

وی از فروش هزار و ۲۲۰ بلیت سینما در این مدت خبر داد و گفت: ۱۶ فیلم در سینما فردوسی بیرجند و سینما پارک قاین اکران شد که ۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان سینما پارک قاین و حدود ۱۲ میلیون تومان نیز سینما فردوسی بیرجند فروش داشت.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی اظهار داشت: به طور حتم در صورت نبود کرونا و این محدودیت‌ها، فیلم‌ها از فروش بالاتری برخوردار بودند.

وی افزود: مردم هنوز خود را با باز بودن فضاهای فرهنگی و هنری مطابقت نداده‌اند اما رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در برگزاری جشنواره فیلم فجر، این اطمینان را به آنان داد تا با آسودگی خاطر به تماشای فیلم‌های جشنواره فجر بنشینند.

زمزم بیان کرد: علاوه بر اعمال محدودیت ۳۰ درصد ظرفیت برای سینما، صندلی‌ها نیز برای رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی علامت‌گذاری شده‌اند.

وی گفت: پس از اتمام هر سانس، ضدعفونی کامل سالن سینما انجام شد و در ورودی سالن‌ نیز افراد تب سنجی شدند.

امکان فروش بلیت در خراسان جنوبی با قیمت ۲۰ هزار تومان در درگاه‌های cinemaTicket.org و irantic.com نیز فراهم بود.