مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی گفت: بیش از ۳۰۰ عنوان کتاب دفاع مقدس در استان به چاپ رسیده است.

، سرهنگ پاسدار غلامرضا فلاحی  به اهمیت کتاب دفاع مقدس در انتقال فرهنگ جنگ تحمیلی و آرمان‌های امام و شهدا اشاره کرد و گفت : یکی از راهکار‌های اساسی انتقال فرهنگ شهدا و ایثارگری رزمندگان اسلام در دوران هشت سال دفاع مقدس انتشار کتاب است.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی با اشاره به اینکه امسال  ۶۰ عنوان کتاب در استان به چاپ می رسد  افزود : سال ۱۳۹۹ با وجود شیوع بیماری کرونا و عدم ارتباط‌گیری ۲۹ عنوان کتاب، سال ۱۴۰۰ نیز ۵۸ عنوان کتاب و سال گذشته ۶۸ عنوان کتاب و امسال از ابتدای سال تاکنون ۲ عنوان کتاب تولید و به چاپ رسیده است.

وی با اشاره به اینکه کتاب‌های منتشرشده در بخش‌های مختلف نگارش کتاب و متون ادبی شامل کتاب‌های کودک، نوجوان و بزرگسال، داستان، خاطره، تاریخ شفاهی و شعر است گفت : درصورتی که محتوای مورد نظر از سوی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور تأیید شود،  این بنیاد از مؤلف به‌ویژه در زمان چاپ کتاب حمایت می‌شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی  از عدم حمایت‌های دولتی در زمینه نگارش و چاپ کتاب‌ها در حوزه دفاع مقدس با وجود پیگیری‌های فراوان گلایه کرد و افزود : هزینه تولید هر کتاب بین ۳.۵ تا ۱۰ میلیون تومان است که نیاز به حمایت‌های دولتی و تخصیص اعتبار داریم.

فلاحی گفت : تولید کتاب‌های صوتی یکی دیگر از کار‌های انجام شده در مدیریت ادبیات و تاریخ اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی است که بعد از تألیف کتاب‌های مورد نظر و تأیید محتوای تولید شده توسط بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور، بارگذاری کتاب‌ها در فضای مجازی برای استفاده مخاطبان انجام می‌شود.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور