پیکر زنده یاد “غلامحسین یوسفی” متخلص به “ناقوس” شاعر برجسته و چهره ماندگار خراسان جنوبی  بیرجند و در کنار مقبره ابن حسام خوسفی ارم گرفت  تشییع شد.

تشییع این شاعر نامدار خراسانی با حضور قشرهای مختلف مردم، جمعی از مسوولان و شخصیت‌ها در بهشت متقین بیرجند برگزار و پیکر وی برای خاکسپاری به آرامگاه ابن حسام خوسفی در شهر خوسف منتقل و به خاک سپرده  شد.

غلامحسین یوسفی از شاعران برجسته خراسان جنوبی روز گذشته در سن ۷۵ سالگی بر اثر بیماری در بیرجند درگذشت.

وی متولد ۱۸ مرداد ۱۳۲۶ متخلص به ناقوس است که تحصیلات ابتدایی را در دبستان ابن حسام خوسف گذراند و در دبیرستان خزیمه علم شهرستان بیرجند رشته ادبیات خواند، سپس از دانشگاه فردوسی مشهد در رشته تاریخ با مدرک کارشناسی دانش‌آموخته شد و به مدت ۳۰ سال به تدریس در مشهد و بیرجند پرداخت.

یوسفی همچنین سابقه تدریس در مراکز آموش عالی بیرجند، گویندگی رادیو مشهد، نویسندگی روزنامه خراسان، داوری چند جشنواره شعری و نیز برگزاری نشست‌های مختلف شعری را در کارنامه پربار خود دارد.

ناقوس از شاعران برگزیده اولین جشنواره بین‌المللی شعر فجر است و خرداد سال ۱۳۹۵ به پاس بیش از نیم قرن شاعری طی مراسمی از جایگاه شعری وی در بیرجند تجلیل شد.

مستندهای ناقوس بارها از صدا و سیما پخش شده‌ همچنین به پاس خدمات این شاعر گرانقدر مجتمع فرهنگی هنری شهرستان خوسف به نام وی نامگذاری شده‌ است.

از جمله آثار استاد ناقوس می‌توان به مجموعه شعرهای رمه خیال، شعر شهادت، آنسوی پرواز، عشق و دل، سرخ و سپید، شبنم و شکوفه، در سایه سار نقره‌ای رچ، دیوان معرفت، صحبت سجاده‌ها، سکوت سرد سنگ‌ها و دیوان ناقوس اشاره کرد.

جمعی از مسوولان خراسان جنوبی در پیام‌های جداگانه، درگذشت این شاعر فرهیخته را تسلیت گفتند.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور