مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: امسال خراسان جنوبی با ۱۶ غرفه در هفدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران حضور می یابد.

، هادی شاه‌وردی در جلسه هماهنگی برای حضور استان در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران اظهارکرد: برپایی این نمایشگاه فرصت مغتنمی بوده تا استان بتواند ظرفیت های گردشگری خود را ارائه دهد بنابراین باید از این فرصت نهایت استفاده صورت گیرد.

وی با اشاره به شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران تصریح کرد: سال گذشته خراسان جنوبی با ۴۲۸ متر در حوزه گردشگری و ۳۵۰ متر در حوزه‌صنایع‌دستی و مشارکت ۶ دستگاه اجرایی و ۶ شهرداری در این نمایشگاه شرکت کرد که خروجی خوبی داشته است.

وی با بیان اینکه سال گذشته چندین تفاهم نامه در فضای نمایشگاه در حوزه گردشگری استان منعقد شد، یادآور شد: با حمایت استاندار و همدلی، مشارکت و هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی کار تیم خوبی در این نمایشگاه رقم خورد و حضور استان بسیار قدرتمند بود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی ادامه داد: در شانزدهمین دوره از این نمایشگاه مهم‌ترین دستاوردهای استان در بخش‌های گوناگون گردشگری، صنایع‌دستی، نوآوری و همچنین قابلیت‌های سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف ارائه گردید.

شاه وردی با بیان اینکه امسال برای شرکت در این دوره از نمایشگاه استان درخواست حدود ۴۰۰ مترمربع فضا با ۱۶ غرفه بوده است، یادآور شد: در کنار فعالیت این غرفه ها اجرای زنده صنایع‌دستی نیز پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته پاویون استان در این نمایشگاه ارگ کلاه‌فرنگی و ورودی آن نمای مدرسه شوکتیه بوده است، بیان داشت: امسال براساس برنامه ریزی های صورت گرفته از کاروانسراها که به تازگی ثبت جهانی شده‌اند و ایوان مسجد جامع قاین به عنوان یکی از مساجد فاخر استان استفاده می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: شهرستان های استان می توانند حضور فعالی در این دوره از نمایشگاه داشته باشند به همین سبب ۱۱ غرفه می‌تواند در اختیار شهرستان‌ها قرار بگیرد.

نوشته و خبر نگار : احمد کاشانی  دبیر سرویس گردشگری و میراث و ا.حسن پور