معاون رییس جمهور خبر داد:
✅ پیش بینی ایجاد ۱۰ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی جدید برای خراسان جنوبی
🔹معاون رییس جمهور از پیش بینی ۱۰ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی جدید برای استان خراسان جنوبی خبر داد.
🔹به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ دکتر نوبخت با اعلام این خبر در بدو ورود به این استان، متذکر شد: برای توسعه استان خراسان جنوبی و در راستای جهش تولید، پروژه هایی تعریف شده که در قالب تفاهم نامه هایی که به امضای استانداری خواهد رسید، اجرایی می شوند.
🔹وی ادامه داد: در راستای بهره برداری از ظرفیت روزهای آفتابی استان و تولید انرژی الکتریکی از نور خورشید، تعداد ۷ هزار و ۵۰۰ واحد پنل خورشیدی در مناطق مختلف استان نصب و راه اندازی می شود.
🔹رییس سازمان برنامه و بودجه کشور خاطرنشان کرد: در زمینه توسعه صنایع دستی استان نیز تفاهم نامه ای برای ایجاد ۳ هزار فرصت شغلی امضا می شود.
نوبخت افزود: با اجرایی شدن این دو برنامه، تعداد ۱۰ هزار و ۵۰۰ شغل جدید در استان خراسان جنوبی ایجاد می شود.
وی با اشاره به موفقیت های استان در کسب پایین ترین مقدار نرخ بیکاری در سال گذشته یادآور شد: این موفقیت ها نتیجه اجرای طرح های زیربنایی طی دو سال گذشته است.
🔹به گفته وی؛ با تحقق ۱۰ هزار فرصت شغلی پیش بینی شده در تفاهم نامه های امروز، خراسان جنوبی به عنوان استان نمونه کشور معرفی خواهد شد.
🔹معاون رییس جمهور در بخش دیگری از سخنانش از سفر گذشته خود به خراسان جنوبی گفت و خاطرنشان کرد: در سفر قبلی مقرر شده بود طی بازه زمانی دو سال ۹۸ و ۹۹ مبلغ ۹۴۰ میلیارد تومان برای پروژه های زیربنایی استان اختصاص یابد که در این مدت ، مبلغ ۵۴۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.
🔹نوبخت تصریح نمود: مابقی رقم وعده شده تا پایان سال به استان تزریق می شود تا در راستای تقویت پروژه های زیربنایی هزینه شود.
🔹وی اظهار داشت: در سفر سال گذشته مقدمات ساخت ۱۰ هزار واحد مسکن روستایی چیده شد که در کمتر از یک سال، تعداد ۲ هزار واحد به متقاضیان تحویل شد.

به گفته وی؛ در این سفر، تعداد ۵ هزار واحد دیگر آماده بهره برداری است و به متقاضیان تحویل می گردد.
🔹رییس سازمان برنامه و بودجه کشور از آغاز به کار پروژه ای جدید در حوزه مسکن در استان خبر داد و گفت: مقدمات کار برای احداث ۵ هزار واحد مسکونی در حاشیه شهرها و ویژه افراد محروم ساکن در شهرهای استان چیده شده و امروز این پروژه کلنگ زنی می شود.
🔹شایان ذکر است: این سومین سفر معاون رییس جمهور در ۱۴ ماه گذشته به خراسان جنوبی است که با هدف بررسی مصوبات سفرهای گذشته و بهره برداری از چندین پروژه عمرانی، اقتصادی دیگر صورت گرفته است.