معاون امدادونجات جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی گفت: تا هفتم فروردین‌ماه ۴۰ حادثه در طول اجرای بیست‌وچهارمین طرح خدمات بشردوستانه نوروزی هلال‌احمر در سطح استان پوشش داده شده است.
محمود اکبری اظهار داشت: در طرح نوروزی هلال‌احمر خراسان جنوبی تعداد ۱۰۷ تیم عملیاتی امدادونجات با فعالیت ۷۶۹ نیرو به ارائه خدمات امدادی پرداختند.
وی با اشاره به تجهیزات ناوگان امدادی در این طرح، بیان داشت:۳۰ دستگاه آمبولانس، ۲۷ خودرو نجات، دو خودروی کمکدار سبک، دو دستگاه سواری و یک دستگاه موتور سیکلت در این مدت در خدمت تیم‌های عملیاتی بود.
معاون امدادونجات جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی با اشاره به اقدامات تیم‌های امدادونجات جمعیت هلال احمر در طرح نوروزی ۱۴۰۳، گفت: در این مدت ۴۰ حادثه پوشش امدادی داده شده که شامل ۳۲ حادثه جاده‌ای، دو حادثه شهری، سه مورد مراجعه حضوری، یک حادثه صنعتی و کارگاهی، یک مورد سیل و آبگرفتگی و یک حادثه کوهستان بوده است.
اکبری تصریح کرد: از تعداد ۴۰ مورد حادثه، چهار مورد به صورت حضوری، ۱۰ مورد به صورت تلفنی، شش مورد به صورت بی‌سیمی و ۲۰ مورد از طریق سامانه ۱۱۲ به هلال‌احمر اعلام شده است.
وی ادامه داد: در طرح ملی نوروزی به ۱۳۴ حادثه‌دیده امدادرسانی شده که ۱۲۶ مورد آن مربوط به حوادث جاده‌ای است.
معاون امدادونجات جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی امدادرسانی به ۹۱ مصدوم، رهاسازی ۱۰ نفر و اسکان هفت نفر در جمعیت را از دیگر اقدامات این جمعیت تا هفتم فروردین اعلام کرد.
اکبری اذعان داشت: از تعداد ۳۲ حادثه جاده‌ای، ۱۸ مورد واژگونی، ۱۰ مورد تصادف و چهار مورد انحراف و برخورد با مانع بوده است.
وی خاطرنشان کرد: تا این لحظه تعداد حوادث ترافیکی در جاده‌های استان ۵۵ درصد کاهش داشته است.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور