نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی گفت: پلیس مقتدر و امین جمهوری اسلامی حافظ عواطف مردم بوده و مسئولیت های زیادی بر دوش دارد .

، حجت الاسلام و المسلمین “سید علیرضا عبادی” در دیدار فرمانده انتظامی خراسان جنوبی و جمعی از معاونان با بیان اینکه خشت بنای نیروی انتظامی به وسیله امیر المومنین (ع) نهاده شده است اظهار داشت: نیروی شجاع و امین جمهوری اسلامی مسئولیت های متعدد و پرخطری را بر عهده دارد که شرایط پیچیده آخر الزمانی و ابزارهای گوناگون موجود، رسالتهای این دستگاه را دشوار می کند.

وی با اشاره به اینکه امروزه با شرایط ویژه زندگی کنونی نیروی انتظامی جزو نیازهای رزومره و لحظه ای جامعه می باشد در این راه بعد معنوی و ارزشی کار شما خیلی مهم بوده و حیات و آرامش جامعه و همچنین هر کار ی خیری که از مردم سر می زند پلیس در آن سهیم می باشد.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی خاطر نشان کرد: دشمن با ایجاد انحرافات و تفکر و شبهات که به اسم آزادی انجام می دهد به مخاطب جاهل خود بی قانونی را القا می کند و با نشان دادن آزادی به معنای هنجارشکنی و قانون شکنی افراد ساده لوح و یا عوام را فریب می دهدو آنها نیز چه براساس جهل و یا طمع دست به هر کاری می زنند لذا کار شما از نوع امر به معروف و نهی از منکر بوده که از اوجب واجبات می باشد.

کشف بیش از ۱۰ تن مواد مخدر از ابتدای سال
فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی در این دیدار ضمن تبریک ایام دهه امات و ولایت با اشاره به عملکرد و خدمت رسانی پلیس در سطح استان اظهار داشت: از ابتدای سال جاری با تلاش ماموران انتظامی تاکنون بیش از ۱۰ تن انواع مواد مخدر در این استان کشف شده است.

وی با بیان این که از ابتدای سال جاری ۲۹ باند مواد مخدر منهدم شد، افزود: در این مدت هزار و ۹۴۵ نفر قاچاقچی، ۲۹۴ نفر خرده فروشان مواد مخدر دستگیر و همچنین ۲ نفر از اشرار مسلح در کویر به هلاکت رسیدند.

سرهنگ شجاعی نسب تصریح کرد:از ابتدای امسال تاکنون ۴ هزار و ۲۳۷ فقره تصادف در محورهای مواصلاتی استان رخ داده که قریب به ۹۶ نفر از هموطنان ما جان خود را از دست داده اند و در این مدت ۳۱۰ هزار راننده متخلف اعمال قانون شده و ۱۰ هزار خودرو نیز بصورت سیستمی و فیزیکی توقیف و روانه پارکینگ شده است.

وی در ادامه گفت: ۹۰ درصد قاچاق سوخت توسط خودروهای شوتی از محورهای مواصلاتی استان خراسان جنوبی عبور می کنند لذا با توجه به اختلاف قیمت شدید سوخت در استان و کشورهای همسایه افرادی ناآگاه راغب به این کار شده و سوختی را که دولت بصورت یارانه ای در اختیار آنها قرار می دهد خارج از شبکه وارد چرخه قاچاق می کنند.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری یک میلیون و ۶۷۸ هزار لیتر سوخت قاچاق کشف و ضبط شده و تحویل شرکت پخش فرآورده های نفتی گردیده است؛ تصریح کرد: ماموران در این رابطه ۹۴۵ دستگاه خودروی شوتی در استان توقیف کرده اند.

این مقام ازشد انتظامی بیان کرد: در استان خراسان جنوبی سرقت های خشن رخ نداده و بیشتر سرقت ها نیز در استان سرقت های خرد بوده است که در این راستا با تلاش همکاران انتظامی و کارآگاهان پلیس آگاهی تاکنون هزار و ۴۰۶ پرونده سرقت مورد رسیدگی قرار گرفته است و ارزش اقلام کشف شده نیز بیش از ۲۸۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

سرهنگ شجاعی نسب ادامه داد: خدمات مشاوره ای بصورت رایگان در واحد مددکاری و مرکز مشاوره استان به صورت تخصصی انجام می‌شود که در این رابطه از ابتدای سال ۶ هزار و ۱۷۶ نفر به مرکز مشاوره معاونت اجتماعی و واحدهای مددکاری کلانتری های مراجعه داشته اند که ۸۰ درصد این پرونده ها منجر به مصالحه شده است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال در حوزه خدماتی بیش از ۴ هزار و ۸۳۴ فقره گواهینامه صادر و هزار و ۱۷۳ خودرو نیز شماره گذار شده است؛ یادآور شد: در حوزه وظیفه عمومی نیز هزار و ۶۱۵ پرونده معافیت تشکیل، و هزار نفر به. مراکز آموزشی جهت خدمت سربازی اعزام‌ شده اند

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور