#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: براساس تصمیم امروز شورای مسکن استان، اجرای پروژه‌های نهضت ملی مسکن در شهر بیرجند به انبوه‌سازان سپرده می‌شود.

، علیرضا عباس‌زاده  در نشست شورای مسکن استان افزود: روش‌های مختلف ساخت مسکن در دوره‌های گذشته همچون مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن نشان‌دهنده آن است که ما می‌توانیم از ظرفیت پیمانکاران، انبوه‌سازان و نیروهای فنی و اجرایی استان بهره ببریم.

وی تصریح کرد: براساس نظریه کارشناسی، ساخت مسکن از طریق انبوه‌سازی هزینه تمام‌شده را کاهش می‌دهد و امید است با این تصمیم، طرح نهضت ملی مسکن در استان با سرعت و دقت بالاتری پیش رود.

معاون استاندار خراسان جنوبی گفت: تامین مسکن جزو اولویت‌های اجرایی دولت است و اجرای طرح نهضت ملی مسکن نیز در همین راستا انجام می‌شود.

وی ادامه داد: جلسات شورای مسکن استان به‌طور مستمر و به منظور رفع نواقص و مشکلات احتمالی و مدیریت و اجرای طرح نهضت ملی مسکن برگزار می‌شود.

عباس‌زاده گفت: ابتدا برای همه افرادی که در طرح نهضت ملی مسکن در استان، متقاضی و واجد شرایط ثبت‌نام بودند، زمین تامین شد.

وی اظهار داشت: مرحله پالایش متقاضیان در اداره کل راه و شهرسازی و دبیرخانه شورای مسکن در حال بررسی است لذا هر کدام از متقاضیان که برای آنها پیامک تایید متقاضی ارسال شود، می‌توانند برای ادامه روند کار شامل تخصیص زمین، مشخص شدن نحوه پرداخت هزینه‌های طرح توسط متقاضیان و سایر موارد مراجعه کنند.

معاون عمرانی استاندار خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: در ارزیابی رسمی ماه گذشته وزارت راه وشهرسازی، خراسان جنوبی رتبه دوم کشوری را در طرح نهضت ملی مسکن در سطح کشور داشته و همه تلاش‌های صورت گرفته در این زمینه قابل تحسین و تقدیر است.

وی افزود: براساس مصوبه امروز، اجرای طرح توسط انبوه‌سازان باید طی مدت ۲ سال انجام شود و قرارداد ساخت بیش از ۴ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن در شهر بیرجند تعیین تکلیف شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی هم در این نشست گفت: سهمیه استان در طرح نهضت ملی مسکن ۴۰ هزار واحد مسکونی است که از این تعداد ۲۲ هزار واحد مسکونی شهری و ۱۸ هزار واحد مسکن روستایی است.

وحید داعی افزود: از مهمترین مصوبات جلسه امروز موافقت با احداث ۴ هزار و ۲۰۰ واحد طرح نهضت ملی مسکن در شهر بیرجند با استفاده از ظرفیت انبوه‌سازان است که در قالب پروژه‌های انبوه‌سازی به‌صورت واحدهای دو خواب و سه خواب در طبقات ۴ و ۵ طبقه پیش‌بینی شده و پیوست قرارداد این واحدها نیز مصوبه شورای مسکن استان است.

وی گفت: در این جلسه تاکید شد دستگاه‌های مرتبط با صدور پروانه ساختمان در شهر بیرجند در جهت تسریع در روند اجرای پروژه‌ها همکاری لازم درخصوص استعلامات مربوط به پروانه را با شهرداری داشته باشند و در حداقل زمان، پروانه ساختمانی یا پیش پروانه ساختمانی حداکثر در یک ماه براساس تفاهم‌نامه وزارتخانه‌های کشور و راه و شهرسازی توسط شهرداری بیرجند صادر شود.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی بیان کرد: همچنین در این جلسه مقرر شد دستگاه‌های خدمات‌رسان نسبت به تامین انشعابات موقت آب و برق مورد نیاز پروژه‌ها اقدام کنند.