مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی گفت: زمینه پرورش کودکان و نوجوانان با بهره گیری از زیست بوم کانون فراهم شده است.

، مهدی مظهری  در مراسم تکریم و معارفه مدیران کل کانون پرورش استان گفت: ۲۲ بهمن ماه علاوه بر سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، پنجمین سالگرد صدور گام دوم انقلاب است که مسیر حرکت ما را در ۳۵ سال آینده مشخص می کند.

وی با تاکید بر اینکه تعلیم و تربیت و کار فرهنگی زمان بر است، افزود: خراسان جنوبی دارای ظرفیت های والایی چون شیخ هادی هادوی، سید حسن تهامی، دکتر شکوهی ودکتر بلالی مود و…است.

به گفته وی در پارک علم و فناوری خراسان جنوبی دو شرکت کار تولید اسباب بازی برای کودکان را انجام می دهند و از همه ظرفیت های موجود در استان باید استفاده حداکثری را بکنیم

وی تصریح کرد: در زیست بوم کانون از معماری خلاقانه تا تولید محتوای استاندارد و تخصصی برای پرورش کودکان مورد توجه قرار گرفته است.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گفت: در کانون با اجرای بیش از ۶۰ برنامه تخصصی زمینه رشد کودکان فراهم شده است.

مظهری تصریح کرد: کودکان و نوجوانان آینده سازان جامعه اسلامی ما هستند.

مدیر کل سابق کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان هم در این مراسم گفت: زنده نگاه داشتن امید در کودکان و نوجوانان و استفاده از خرد جمعی از جمله برنامه های من در مدت تصدی این مسئولیت بوده است.

طاهره حمیدی افزود: در حالی که این مسئولیت را با بدهکاری کانون تحویل گرفتم، امروز آن را با ۵۰۰ میلیون تومان موجودی حساب کانون تحویل می دهم.

وی با بیان اینکه رتبه کانون استان از ۱۹ به یک ارتقا یافته است، خاطر نشان کرد: اعتبار کانون در سال ۱۴۰۲ نسبت به قبل از آن ۸۵ درصد افزایش یافته است.

در پایان این مراسم از کتاب «دو توک» تولید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی رونمایی شد.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور