استاندار خراسان جنوبی موافقت با برقراری ۲ پرواز جدید در مسیر تهران – بیرجند – تهران را اخذ کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی “حمید ملانوری” روز سه‌شنبه در دیدار با مدیرعامل شرکت هواپیمایی پارس ایر در تهران، موافقت این ایرلاین را با افزایش پروازهای استان اخذ کرد.

وی در این دیدار با تشریح ظرفیت‌های کم‌نظیر استان از تاثیر صنعت حمل و نقل هوایی بر توسعه خراسان جنوبی سخن گفت.

استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر آمادگی استان در راستای حمایت از شرکت‌های هواپیمایی خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت موضوع از همه ظرفیت‌های ممکن برای توسعه ناوگان هواپیمایی استان استفاده می‌کنیم.

وی تسهیل شرایط برای سرمایه‌گذاران، گردشگران و اهالی خراسان جنوبی را مهمترین برنامه استان عنوان کرد و گفت: افزایش تعداد پروازها مطالبه به‌حق است که با جدیت دنبال می‌شود.

ملانوری افزایش تعداد پروازها و ایجاد مسیرهای پروازی جدید به‌ویژه برای عتبات عالیات را به عنوان درخواست‌های استان از شرکت هواپیمایی پارس ایر مطرح کرد.

کاپیتان “سعیدرضا نصرفرد” مدیرعامل شرکت هواپیمایی پارس ایر نیز ضمن تایید صحبت‌های استاندار درخصوص نقش و اهمیت صنعت حمل و نقل هوایی بر توسعه از همراهی با استان و پیگیری برای تحقق این مطالبات گفت.

بنا بر این گزارش و مذاکرات صورت گرفته در این نشست، با برقراری ۲ پرواز برای روزهای شنبه و دوشنبه در مسیر تهران – بیرجند موافقت شد و طی هماهنگی با اداره‌کل فرودگاه‌های استان، زمان دقیق این پروازها به‌زودی اعلام می‌شود.

موافقت کاپیتان نصرفرد با موضوع برقراری پرواز بیرجند – عتبات از دیگر نتایج مطلوب این دیدار بود که به اخذ مجوزهای لازم از سازمان هواپیمایی کشور و برنامه‌ریزی برای انجام این پرواز منوط شد.

علاوه بر این به‌زودی با توسعه ناوگان هوایی پارس ایر، روزانه برای فرودگاه بیرجند، برنامه پروازی در مسیرهای مختلف لحاظ خواهد شد و به این ترتیب مسیرهایی همچون چابهار و زاهدان در برنامه‌های فرودگاه بیرجند گنجانده می‌شود.

پیش از این در روزهای اخیر پرواز مسیر مشهد – بیرجند – مشهد که در آغاز برنامه زمستانی فرودگاه بین‌المللی شهید کاوه بیرجند از برنامه این فرودگاه حذف شده بود، با پیگیری مسوولان استان از شرکت هواپیمایی ایران ایر دوباره برقرار شد.