#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی گفت: پروازهای فرودگاه بین‌المللی شهید کاوه بیرجند در مسیر تهران – بیرجند – تهران شامل پروازهای پارس‌ایر روزهای ۱۲ و ۱۳ و ایران‌ایر روزهای ۱۴ و ۱۸ اردیبهشت ماه جاری لغو شد.

عظیم طهماسبی افزود: براساس اعلام شرکت هواپیمایی پارس‌ایر علت لغو پروازها توسط این شرکت، کمبود مسافر به دلیل تعطیلات رسمی کشور اعلام شده است.

وی گفت: این کنسلی به معنای نبود پرواز نیست چراکه در تعطیلات عید فطر یک پرواز دیگر از شرکت‌های هواپیمایی در مسیر تهران – بیرجند – تهران برقرار است و مسافران می‌توانند از این پروازها استفاده کنند.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی اظهار داشت: براساس اعلام شرکت هواپیمایی ایران‌ایر (هما) این شرکت پروازهای روزهای ۱۴ و ۱۸ اردیبهشت در مسیر تهران – بیرجند – تهران و مشهد – بیرجند – مشهد نیز باطل اعلام شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به پیگیری‌های انجام شده این شرکت در برنامه تابستانه خود تعداد پروازهای بیرجند – مشهد که مورد نیاز مردم این منطقه است را به علت کمبود ناوگان تا به این لحظه افزایش نداده که در حال رایزنی برای برقراری پرواز مشهد توسط ایرلاین‌های دیگر فعال در کشور هستیم.

طهماسبی افزود: طبق اعلام شرکت هواپیمایی ایران ایر پروازهای این شرکت در روزهای دوشنبه در مسیر تهران – بیرجند – تهران از ۱۲ اردیبهشت ماه جاری تا دوم آبان ماه ۱۴۰۱ به دلیل کمبود ناوگان باطل اعلام می‌شود.

نبود هواپیما دلیل کنسلی پروازهای فرودگاه بیرجند

مدیرکل شرکت هواپیمایی هما در خراسان جنوبی هم گفت: بیش از ۹۷ درصد دلیل کنسلی پروازهای این شرکت هواپیمایی در بیرجند به خاطر نبود هواپیما است.

برومند حسنی‌مقدم افزود: با توجه به موقعیت خراسان جنوبی، کم برخورداری استان، فاصله هزار و ۲۰۰ کیلومتری تا مرکز، نبود خط ریلی و سایر موضوع باطل شدن پروازها را از مدیران مرکز پیگیری کردیم و دلیل اصلی نبود هواپیما اعلام شد.

وی بیان کرد: از طرفی با توجه به اینکه اکثر مسافران این شرکت را بیماران به دلیل امور پزشکی به مشهد و تهران دارند همچنین کادر اداری، اساتید دانشگاه و سایر، برقراری پروازها از اهمیت زیادی برای ما برخوردار است.

مدیرکل شرکت هواپیمایی هما در خراسان جنوبی تصریح کرد: وقتی یک شرکت پروازهای استانی را کنسل می‌کند صرفا مربوط به یک مسیر یا منطقه نیست بلکه یک روز را کنسل می‌کند.

وی عنوان کرد: شرکت هما هلدینگ تمام شرکت‌های هواپیمایی در استان را انجام می‌دهد و وظیفه ما خدمت به مردم است لذا دغدغه ما نیز برقراری پرواز و کنسل نشدن پروازها در استان کم برخوردار خراسان جنوبی است.

حسنی‌مقدم یادآور شد: با توجه به اینکه تعداد شرکت‌های هواپیمایی فعال در خراسان جنوبی کم است به محض کنسلی یک پرواز ایران‌ایر، مشکلات زیادی برای مردم و همینطور شرکت ایجاد می‌شود که کاری از دست ما ساخته نیست.

وی گفت: مسایل مربوط به خراسان جنوبی و لزوم برقراری پروازهای تهران و مشهد را به صورت حضوری و کتبی به مدیران اثربخش مرکز اعلام کرده‌ایم اما همچنان کمبود ناوگان مانع از برقراری پرواز می‌شود.