#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

 

🔹معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی از پرداخت ۴۳۰ میلیارد تومان تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ به طرح های تولید، کارآفرینی و اشتغال درخراسان جنوبی از محل قانون بودجه ۱۴۰۰ خبر داد.
جواد اشرفی با اعلام این خبر در کمیته استانی بند الف تبصره ۱۸ اظهار کرد: در راستای توسعه و تسهیل اشتغالزایی و رشد شاخص های توسعه، دولت تسهیلات تکلیفی را برای بانک های خصوصی و دولتی مشخص کرده است.
🔹وی بیان کرد: از محل منابع بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۰ تاکنون بالغ بر ۴۳۰ میلیارد تومان تسهیلات در استان پرداخت شده است.
🔹معاون استاندار با بیان اینکه این تسهیلات به ۸۱۳ طرح پرداخت شده، گفت: تلاش می شود این تسهیلات تخصیصی تا پایان شهریور ماه به صورت صددرصدی جذب شوند.
🔹به گفته وی؛ سقف اعتبار تخصیصی از محل بند الف تبصره ۱۸ در سال ۱۴۰۰ حدود ۶۰۰ میلیارد تومان بوده است.
🔹اشرفی با گلایه از برخی بانک های خصوصی در استان گفت: وقتی شعبه ای از بانک های خصوصی در استان فعال است باید متناسب با فعالیت هایی که انجام می دهد، در حوزه توسعه اقتصادی استان هم خدمات ارائه دهد.
🔹وی با بیان اینکه دو هزار و ۸۵۱ طرح کارآفرینی و اشتغال در استان مصوب و به بانک ها معرفی شده، بیان کرد: مهلت جذب تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ قانون بوجه ۱۴۰۰ تا پایان شهریور ماه تمدید شده است.
🔹معاون استاندار تصریح کرد: نمایندگان دستگاه های اجرایی پیگیری لازم را داشته باشند که اگر متقاضی در مهلت تعریف شده به بانک مراجعه نکرد و یا قصد استفاده از تسهیلات را نداشت طرح جایگزین به بانک معرفی شود.
🔹اشرفی گفت: پیش بینی می شود با روند جذب فعلی رقم تسهیلات استان از این محل در سال ۱۴۰۱ نیز افزایش چشمگیری داشته باشد.
🔹وی بیان داشت: از متقاضیان سرمایه گذاری و افرادی که در راستای توسعه اقتصادی استان می خواهند گام بردارند تقاضا داریم تا از طریق دبیرخانه تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ و ادارت مربوطه طرح های خود را ارسال کنند تا بتوانیم گامی در راستای توسعه اقتصادی استان برداریم.