سردار زهرایی گفت: پدر معنوی و شروع کننده حرکات جهادی در کشور مقام معظم رهبری است.

سردار زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور ظهر امروز در سخنانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه بیرجند با اشاره به زلزله شهریور ۱۳۴۷ در منطقه فردوس و جان باختن ۵ هزار نفر در این حادثه، گفت: عمق فاجعه در آن زمان با توجه به جمعیت کمتر فردوس بسیار زیاد بود.

او با بیان اینکه رژیم ستم شاهی در این حادثه هیچ خدمتی به مردم نداد و مردم رها شدند، افزود: مقام معظم رهبری که آن زمان در مشهد طلبه بودند، وقتی خبر زلزله به ایشان رسید، ۱۲ دستگاه اتوبوس از خیرین و مردم و روحانیون مشهد را به همراه چندین کامیون مواد امدادی و غذایی برای کمک رسانی به مردم فردوس اعزام کردند و این روز نقطه عطف حرکات سازندگی در کشور شد.

سردار زهرایی با اشاره به اینکه در سال ۷۹ نیز جمعی از جوانان خودجوش برای کمک رسانی به مناطق محروم رفتند و از آن زمان بسیج سازندگی به فرمان رهبر معظم انقلاب تشکیل شد، بیان کرد: الگوی بسیج سازندگی حضور رهبر معظم انقلاب در سال ۴۷ در منطقه فردوس برای کار جهادی و کمک رسانی است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با بیان اینکه در اجلاسیه جهادگران فردوس بیش از هزار جهادگر از سراسر کشور وارد این شهرستان برای انجام کار جهادی می‌شوند، عنوان کرد: پدر معنوی و شروع کننده حرکات جهادی در کشور مقام معظم رهبری است.

او با بیان اینکه مقام معظم رهبری فرمودند که حرکت جهادی باید مردمی باشد، ادامه داد: حرکت جهادی مقام معظم رهبری در سال ۴۷ کاملا مردمی بود و حکومت در آن زمان هیچ کمکی نکرد.

سردار زهرایی گفت: رهبر معظم انقلاب در یک دهه گذشته اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند و در سال ۵۷ نیز ایشان در جریان زلزله فردوس به مردم در مورد روی پای خود ایستادن و استقلال اقتصادی سخن گفته بودند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور اظهار کرد: حدود ۸۵ درصد از جوانان کشور محروم از خدمت رسانی به مردم هستند که باید در فعالیت جهادی برای خدمت به مردم قرار بگیرند و بسیج برای تحقق این مهم برنامه دارد.

او افزود: بسیج گام دوم انقلاب نقش آفرینی مردم در بخش‌های مختلف را تعریف می‌کند و هر کس دل در گرو انقلاب و خدمت به مردم دارد و عنادی با انقلاب ندارد، بسیج خودش را مکلف می‌داند که زمینه برای حضور او در فعالیت‌های جهادی را فراهم کند.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور