مدیر کل فرهنگ و ارشاد خراسان جنوبی گفت: پانزدهمین نمایشگاه قرآنی امسال با شعار محوری «میخوانمت» در خراسان جنوبی از ۱۹ تا ۲۶ اسفند برگزار خواهد شد که امسال ۳۰ درصد تخفیف در بخش فروش محصولات و ملزومات قرآنی در مجموعه خواهیم داشت.

علی فرخنده، مدیر کل فرهنگ و ارشاد خراسان جنوبیعلی فرخنده، مدیر کل فرهنگ و ارشاد خراسان جنوبی در گفت‌و‌گو با ایکنا از خراسان جنوبی گفت: پانزدهمین نمایشگاه علوم قرانی امسال با شعار محوری «میخوانمت» در خراسان جنوبی از ۱۹ تا ۲۶ اسفند برگزار خواهد شد که امسال ۳۰ درصد تخفیف در بخش فروش محصولات و ملزومات  قران کریم در مجموعه خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه نمایشگاه بردو بخش محتوایی و فروش محصولات مرتبط با قرآن و عفاف است، اظهار کرد:  حدود ۶یا ۷ غرفه فروش انتشارات و ملزومات فرهنگی داریم که در ماه مبارک رمضان از آن استفاده می‌کنند.

فرخنده در خصوص غرفه‌های موجود در نمایشگاه،  اظهار کرد: غرفه‌های گفتمانی، کار با کودک، طرح آیه‌های زندگی، رسانه و قرآن، موسسات قرآنی، قرآن و خانواده، پاسخگویی به مسایل مرتبط با مجموعه‌های  دینی و شبهات است که حوزه هنرهای تجسمی خوشنویسی نگارش آیات قرآنی را مد نظر قرار داده‌اند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه بحث نمایشگاهی آثار گرافیکی در غالب تفسیر سوره واقعه انجام شده که کار تولیدی سیر نمایشگاهی است، بیان کرد: تفاوت دیگری که این نمایشگاه با سال‌های قبل دارد علاوه بر تخفیف ۳۰ درصدی برگزاری رویدادهایی است که در ایام برپایی نمایشگاه انجام خواهد شد.

وی افزود: بعد از افتتاح نمایشگاه آیین‌های سنتی ماه مبارک رمضان را آغاز خواهیم کرد و در شب اول ماه مبارک رمضان کرسی تلاوتی با حضور قاری مفتخر کشوری «احمدی وفا» در نمایشگاه خواهیم داشت و در روز بعد با هماهنگی مجموعه آموزش و پرورش جشن هزار نفری فرشته‌های روز اولی را همراه با برنامه شاد و مفرحی داشته وهمایش فعالان قرآنی، موسسات، شب شعر و کرسی تلاوت با حضور فعالان قرآنی استان برگزار خواهد شد.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور