رییس شورای اسلامی شهر بیرجند گفت: خراسان جنوبی نیازمند تامین آب است و برای خروج از آبرسانی به شکل تانکر و تامین محورهای مواصلاتی تلاش‌هایی توسط استاندار سابق انجام شده که امیدواریم این روند با توان فزاینده به جلو حرکت کند.

ابراهیم تقی زاده روز شنبه در نشست شورای اداری استان و آیین تکریم و معارفه استانداران پیشین و جدید خراسان جنوبی که با حضور «جمال عرف» معاون سیاسی وزیر کشور در سالن شهید رجایی استانداری برگزار شد افزود: این استان مهد پرورش و تربیت بزرگان و مفاخر زیادی است و مردمان سخت کوش، بردبار و قدرشناسی دارد که همواره از آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی دفاع کرده‌اند و مردمی ولایت مدار هستند.

وی اظهار داشت: امیدواریم استاندار جدید با بهره‌گیری از خرد جمعی و بخش‌های دولتی و غیردولتی به آهنگ رشد و توسعه خراسان جنوبی که در این مدت توسط استاندار سابق رشد و جهش خوبی به خود دید، سرعت بیشتری بدهد.

رییس شورای اسلامی شهر بیرجند گفت: پاداش خدمت صادقانه استاندار سابق در ۲۲ ماه، این است که اکنون در جوار ملکوتی حضرت ثامن الحجج (ع) توفیق خدمت پیدا کرده است.

وی افزود: تلفیق مدیریت محلی و دولتی و استفاده از همه ظرفیت‌ها را در این مدت شاهد بودیم و استفاده از ظرفیت بعضی دستگاه‌ها که در این مدت به عنوان معین شهرستان‌ها تعیین شدند مانند کمیته امداد امام خمینی (ره)، بنیاد علوی، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و بسیج سازندگی، دعوت مدیران ارشد کشوری، جذب بودجه‌های متعدد و تزریق آن به مناطق مختلف استان از اقدامات انجام شده در دوران مدیریت معتمدیان بود.

تقی زاده بیان کرد: حضور میدانی استاندار در روستاها و مناطق کم برخوردار و تلاش در جهت کاهش محرومیت‌ها بخشی از اقدامات بود که در این فرصت اندک امکان بیان همه آنها نیست.

وی با تشکر از خدمات استاندار پیشین خراسان جنوبی گفت: دعای خیر همه شهروندان استان بدرقه راه ایشان است و برای استاندار جدید هم آرزوی توفیق داریم.

آیین تکریم «محمد صادق معتمدیان» استاندار پیشین و معارفه «حمید ملانوری» استاندار جدید خراسان جنوبی امروز (شنبه) با حضور معاون سیاسی وزیر کشور، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران استانی برگزار شد.

در این آیین از «محمد صادق معتمدیان» برای ۲۲ ماه خدمت در خراسان جنوبی تقدیر شد و «حمید ملانوری» که از چند روز پیش کارش را در این استان شروع کرده به عنوان استاندار جدید خراسان جنوبی، حکمش را از معاون سیاسی وزیر کشور دریافت کرد.

حمید ملانوری در جلسه روز یکشنبه (۱۱ آبان ماه) هیات دولت به عنوان هشتمین استاندار خراسان جنوبی انتخاب شد.

محمد صادق معتمدیان هم که از آذر ماه ۹۷ در استان خراسان جنوبی مسئولیت داشت، روز یکشنبه (۲۷ مهر ماه) در جلسه هیات وزیران به عنوان استاندار خراسان رضوی منصوب شد.

استان مرزی خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند ۱۱ شهرستان دارد.