فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: ارزش ریالی پرونده‌های تشکیل شده در حوزه قاچاق در خراسان جنوبی بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان از ابتدای سال بوده است.

 حسن شجاعی نسب  در نشست خبری که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد، اظهار کرد: شهید صارمی به عنوان یک خبرنگار توانمند از حضور در سخت‌ترین میدان‌ها باکی نداشت و در ۱۷ مرداد در مزار شریف افغانستان به شهادت رسید.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: خبرنگاران مجاهدانه در عرصه اطلاع رسانی و آگاهی سازی فعالیت دارند.

صدور دو هزار و ۱۴۹ گذرنامه زیارتی در خراسان جنوبی

شجاعی نسب با اشاره به اینکه در چهارماهه سال جاری ۱۳ هزار و ۹۳۸ جلد گذرنامه برای شهروندان خراسان جنوبی صادر شده است، بیان کرد: همچنین دو هزار و ۱۴۹ نفر برای دریافت گذرنامه زیارتی اقدام کرده‌اند.

وی ادامه داد: از ابتدای سال ۱۱۴ هزار تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ در خراسان جنوبی برقرار شده است که ۳۶ هزار تماس راهنمایی و ارشاد بوده است.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی بیان کرد: از ابتدای سال تاکنون ۱۵ تن انواع مواد مخدر در خراسان جنوبی کشف شده و سه هزار نفر در رابطه با این موضوع دستگیر شده‌اند.

شجاعی نسب با بیان اینکه ۵۴۰ دستگاه خودرو در رابطه با مقابله با مواد مخدر نیز متوقف و ضبط شده است، گفت: ما در راستای پاسخگویی به مطالبات مردم برخورد با خرده فروشان مواد مخدر در محلات را نیز داشته‌ایم.

وی با تأکید بر اینکه در زمینه قاچاق کالا در خراسان جنوبی بیش از همه قاچاق سوخت و فرآورده‌های نفتی مشهود است، ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون بیش از دو میلیون لیتر سوخت قاچاق در خراسان جنوبی کشف شده است.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی افزود: از ابتدای سال ۱۱۰ هزار و ۷۲۵ قطعه گوشت مرغ که بدون مجوز قانونی در حال خروج از استان بوده کشف و ضبط شده است که این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۴۰۰ درصد افزایش داشته است.

شجاعی نسبت ادامه داد: ارزش ریالی پرونده‌های تشکیل شده در حوزه قاچاق در خراسان جنوبی بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان از ابتدای سال بوده است و در این زمینه هزار و ۱۲۴ دستگاه خودرو حامل کالای قاچاق نیز ضبط شده است.

وی افزود: از این تعداد خودرو ۷۱۳ دستگاه خودروی شوتی بوده است و در این زمینه طرح‌ها و برنامه‌های ویژه‌ای نیز اجرا کرده‌ایم.

ثبت ۴ میلیون و ۶۵۸ هزار و ۲۴ تردد در جاده‌های خراسان جنوبی

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری فوتی‌های ناشی از تصادفات در استان کاهش داشته است، گفت: ۴ میلیون و ۶۵۸ هزار و ۲۴ تردد در جاده‌های خراسان جنوبی طی ۴ ماهه سال جاری ثبت شده است.

شجاعی نسب ادامه داد: در تصادفات درون شهری با کاهش ۶ درصدی جان باختگان تصادفات و در برون شهری شاهد کاهش ۱۳ درصدی فوتی‌های حوادث ترافیکی بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال ۴۷۰ هزار راننده متخلف در خراسان جنوبی اعمال قانون شده‌اند، یادآور شد: ۴ هزار و ۵۸ دستگاه نیز توقیف فیزیکی شده‌اند و ۹ هزار و ۶۰۲ خودرو را توقیف سیستمی همراه با محدودیت در خدمات کرده‌ایم.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: ۵ هزار و ۵۵۲ فقره گواهینامه نیز از ابتدای سال در استان صادر و تحویل همشهریان شده است.

شجاعی با بیان اینکه ۴۹ درصد از تصادفات در خراسان جنوبی به علت عدم توجه به جلو و خستگی راننده رخ داده است، بیان کرد: ۴۰ درصد از تصادفات نیز در جاده‌های روستایی رخ می‌دهد.

وی افزود: از ابتدای سال تاکنون هزار و ۳۹۷ فقره تصادف در خراسان جنوبی رخ داده است که افزایش ۹ درصدی را نسبت به سال گذشته داشته است.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون هزار و ۳۵۲ نفر سارق در خراسان جنوبی دستگیر کرده‌ایم و بخش زیادی از اموال مسروقه کشف شده است.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور