وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جریان سفر به بیرجند از نمایشگاه دستاوردهای هفته فرهنگی خراسان جنوبی بازدید کرد.

 محمدمهدی اسماعیلی- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  از نمایشگاه دستاوردهای هفته فرهنگی خراسان جنوبی در محل فرهنگسرای مرکز استان بازدید کرد.

 

نمایشگاه دستاوردهای هفته فرهنگی در قالب ۲۳ غرفه و ۲ سیاه‌چادر از دهم تا سیزدهم آبان در محل فرهنگسرای شهر بیرجند دایر شده است.

 

در این نمایشگاه چادرهای عشایری، لباس‌های بومی و محلی، توانمندی‌های صنایع‌دستی استان و اجرای زنده صنایع‌دستی، معرفی جاذبه‌های تاریخی، گردشگری و صنایع‌دستی و مشاهیر و … به نمایش گذاشته شده است.

 

اجرای مراسم محلی و آیینی، مولودی خوانی، خاوران خوانی و … از برنامه‌های جانبی این نمایشگاه می‌باشد که صبح‌ها از ساعت ۹ تا ۱۲ و عصرها از ساعت ۱۷ تا ۲۱ پذیرای علاقه‌مندان است.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز جمعه برای بازدید و افتتاح چند طرح‌ همچنین حضور در برنامه‌های مختلف به مناسبت هفته فرهنگی خراسان جنوبی وارد بیرجند شد و در آغاز این سفر دو روزه از پروژه نیمه تمام تالار بزرگ شهر بیرجند که عملیات اجرایی آن سال ۱۳۹۰ شروع شد و هفت درصد پیشرفت فیزیکی دارد، بازدید کرد.

 

در ادامه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز ضمن شرکت در جلسه هم‌افزایی دستگاه‌های فرهنگی استان با اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان حوزه قرآن و مسجد نیز دیدار و گفتگو کرد.

 

حضور در مراسم اختتامیه هفته فرهنگی خراسان جنوبی، بازدید از موزه شهید رئوفی فرد و دیدار با خانواده این شهید گرانقدر از دیگر برنامه‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اولین روز سفرش به خراسان جنوبی است.

 

دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، افتتاح خانه فرهنگ بیرجند با ۲ هزار متر مربع زیربنا، بازدید از نمایشگاه آثار خوشنویسی هنرمندان استان و حضور در راهپیمایی ۱۳ آبان از برنامه‌های اسماعیلی در دومین روز سفر به این استان اعلام شده است.

 

قابل ذکر است، هفته فرهنگی استان ۷ تا ۱۴ آبان‌ماه با شعار، خراسان جنوبی «دیار علم و ایمان» نامگذاری شده است.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور