استاندار خراسان جنوبی گفت: حرکت تروریستی در حرم مطهر شاهچراغ شیراز نشان داد که بدخواهان نظام، وحدت و امنیت مردم را نشانه گرفته‌اند.

، جواد قناعت روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران با محکوم کردن حادثه تروریستی در شیراز و تسلیت شهادت جمعی از هموطنان افزود: دشمنان ما که تاب تحمل عزت، اقتدار و پیشرفت ایران اسلامی را ندارند، همواره در پی ایجاد اختلاف و انشقاق بین صفوف متحد ملت بوده‌اند و برای رسیدن به اهداف شوم خود دست به خشونت و ترور نیز زده‌اند.

وی گفت: حادثه تروریستی شیراز که به شهادت و مجروح ‌شدن جمعی از نمازگزاران و زائران حرم مطهر حضرت احمد بن موسی (ع) توسط عمال داعشی انجامید، اقدام تروریستی کور بود که ارزش امنیتی و نظامی ندارد اما نشان داد که سرنخ همه توطئه‌ها و فتنه‌ها دست آمریکا و رژیم صهیونیستی است.

استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: این حرکت تروریستی توسط داعش به عنوان خبیث‌ترین دشمن نظام جمهوری اسلامی صورت گرفت که این گروهک نیز ساخته و پرداخته آمریکا است.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درخصوص اتفاقات اخیر کشور و اینکه دست دشمن در کار است گفت: آنهایی که نفهمیدند باید بدانند منافقین، سلطنت‌طلبان، تجزیه‌طلبان و کسانی که می‌خواهند ایران عزیز را تقسیم کنند همچون حزب کومله و دموکرات، داعش و اتحادیه اروپا، سرنخ اصلی دست آمریکا و اسرائیل است.

قناعت افزود: اگر تاکنون متوجه نشدند باید بدانند این چه حرکتی است که داعش هم با آن همراهی می‌کند و در این شرایط باید بصیرت لازم را داشته باشیم و دقت کنیم که فریب این توطئه‌ها و شیطنت‌ها را نخوریم و همچنان پایبند به نظام جمهوری اسلامی باشیم.

وی گفت: این جنایت هولناک که بار دیگر حقانیت و مظلومیت ملت ایران را به جهانیان نشان داد را به مقام معظم رهبری، ملت ایران و هموطنان عزیزمان در شیراز تسلیت می‌گوییم و سلامتی کامل مجروحان را از خداوند متعال خواهانیم.

استاندار خراسان جنوبی همچنین بر ضرورت توجه به موضوعات فرهنگی در جامعه تاکید کرد و افزود: باید با تقویت زیرساخت‌های فرهنگی و بهره‌گیری از حوزه و دانشگاه در راستای جهاد تبیین به آگاهی‌بخشی در جامعه بپردازیم.

استاندار خراسان جنوبی امروز به همراه قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار از مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان جنوبی در بیرجند بازدید کرد.

جواد قناعت پس از حضور بر مزار مطهر شهید حسین بابایی، از قرارگاه فضای مجازی شهید بصیری‌پور بازدید و در نشست مدیران حوزه‌های علمیه استان شرکت کرد.

حمایت از حوزه‌های علمیه در عرصه آگاهی‌بخشی به جامعه، افزایش سهمیه روحانیون مستقر در روستاها، توجه به مسکن طلاب، ایجاد منبع درآمد پایدار برای حوزه‌های علمیه، حمایت از طرح‌های فرهنگی و امر به معروف و نهی از منکر، حمایت از تولید پوشاک اسلامی در حوزه علمیه از جمله درخواست‌های مطرح شده در این دیدار بود.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور