🔹همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی ایران، تعداد ۳۰۰ فقره از اسناد املاک غصب شده توسط خاندان پهلوی طی مراسمی با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان جنوبی، قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان و جمعی از مدیران استان به مردم خراسان جنوبی واگذار شد.
🔹به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ سید پرویز فتاح در مراسم واگذاری یکصد و سی و پنج هزارمین سند از اراضی غصب شده توسط حکومت پهلوی به مردم که به صورت ویدئو کنفرانسی همزمان در ۵ استان برگزار شد، گفت: اسدالله علم چون اهل دربار پهلوی بود، بیشتر زمین های خراسان جنوبی را به نام خود ثبت کرده است.
🔹وی با بیان اینکه مثال انقلاب عملی مانند نماز است که باید اقامه شود، گفت: انقلاب باید در اخلاق، رفتار و کارمان متجلی باشد که در همین راستا یکی از تجلیات انقلاب امام(ره) همین واگذاری زمین های غصب شده توسط پهلوی به صاحبان اصلی اش یعنی مردم است.
🔹رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه امروز صد و سی و پنج هزارمین سند را به مردم واگذار کردیم، گفت: علاوه بر اینها بخش زیادی از املاک را برای مسکن مهر، بهداشت و مدرسه سازی و غیره رایگان دادیم.
🔹فتاح با اشاره به اینکه پهلوی املاک مردم را به زور غصب کرده و نوشته که خریداری شده است، گفت: برخی از استان ها مثل گلستان تقریباً یک استان را رژیم پهلوی به نام خودشان ثبت کردند.
🔹وی با بیان اینکه کل خراسان جنوبی را به نام اسدالله علم ثبت کردند، گفت: هر جای خراسان جنوبی که می رویم به اسم علم ثبت است، این تنها مربوط به املاک نبوده بلکه کاخ ها و ثروت های متعدد دیگری هم بوده که به نام خودشان ثبت کردند.
🔸خودروی مطلای رضاخان!
🔹رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به اینکه یک نمایشگاه خودرو راه انداختیم که مردم ببینند پهلوی چطور زندگی می کرده، افزود: بیش از ۲۰۰ خودرو از کاخ های آنها آوردیم و تعدادی را در این نمایشگاه گذاشته ایم، برخی از این خودروها در دنیا فقط یک دستگاه است که چند شرکت خودرو سازی جمع شدند و این را ساختند، مگر یک نفر چند خودروی لوکس می تواند داشته باشد؟ خوردو مطلا را رضاخان آورده که تمامش از طلاست.
🔹فتاح در مورد زیورآلات به جامانده از پهلوی نیز گفت: اینها عاج فیل خریده و آوردند، آنقدر اینها زیاد است که اگر ۱۰ نمایشگاه بزنیم تمام نمی شود، گرانترین تابلوهای نقاشی دنیا را خریده و آوردند.
🔹وی افزود: یک شمشیر را در موزه تهران به نمایش گذاشتیم که روی آن چهارصد عدد الماس است و نمی توان آن را قیمت گذاشت، علاوه بر اینها تعداد فراوانی تفنگ و اسلحه ای که در دنیا یک دانه است، آوردند.
🔹رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه حداقل صد میلیارد دلار نقدینگی اینها از کشور غارت کردند و بردند، گفت: اینها چند صد فرش نفیس که برخی هاشان قیمت ندارند، را جمع آورده بودند که اینها همه ارث شده است.
🔹فتاح تأکید کرد: بنده به مردم و مسئولان اطمینان می دهم که در نظام اسلامی از این اموال هیچ استفاده ای نشده و اینها تاکنون در خزانه نگهداری شدند و برخی هاشان را در موزه و نمایشگاه ها در معرض دید مردم گذاشته ایم.
🔸غارت و چپاول پهلوی با هفت دریا آب هم تطهیر نمی‌شود!
🔹وی با بیان اینکه همین ها که این همه از املاک و اموال مردم را غارت کردند، امروز بدنبال تطهیر کارهای خود هستند، گفت: این اقدامات با هفت دریا هم تطهیر شدنی نیست.
🔹رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه مقام معظم رهبری بسیار بر مسئله دادن املاک غصب شده توسط پهلوی به مردم تأکید دارند، افزود: طی چهل و سه سال گذشته که املاک دست مردم بوده از اینها هیچ اجاره ای گرفته نشده و تعرضی هم صورت نگرفته است.
🔹فتاح افزود: چون گاهاً در برخی جاها، رژیم پهلوی یک شهر و یا بخش را به نام خودش ثبت کرده، که بازگرداندن اینها به مردم زمان بر شده است.
🔹وی با اشاره به اینکه تاکنون ۱۳۵ هزار سند مالکیت به نام مردم ثبت شده، افزود: با افتخار اعلام می کنیم که سال آینده می توانیم این بخش واگذاری زمین های غصب شده توسط پهلوی به مردم را به نتیجه نهایی و کامل برسانیم.
🔹رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه گاهی برخی ها سؤال می کنند که چرا پهلوی این اشیاء گران قیمت را با خود نبرد، گفت: کسی که از ترس ملت فرار می کند، شناسنامه و سند ازدواجش را هم جا می گذارد، شناسنامه ربع پهلوی و مادرش در بنیاد مستضعفان است و نتوانستند ببرند.
🔹فتاح گفت: اینها آنقدر با عجله فرار کردند که شناسنامه و سند ازدواج را نتوانستند ببرند، دلیل دوم هم اینکه اینها فکر می کردند همانند سال ۱۳۳۲ می توانند یک انقلاب رنگین درست کنند و برگردند، اما اشتباه کردند و راه برگشتی نماند.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور