سرپرست اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: در سه ماهه ابتدایی سالجاری هفت هزار و۱۷۷ قطعه زمین به متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن و قانون جوانی جمعیت دراستان خراسان جنوبی تخصیص و واگذار شد.

، جلسه شورای عالی مسکن کشور به ریاست رئیس جمهور و باحضور وزیر راه و شهرسازی و به صورت ارتباط ویدئو کنفرانس با استانهای سراسر کشور برگزار شد و موضوع آخرین اقدامات صورت گرفته در زمینه گشت های بازرسی از بنگاههای املاک،بررسی وضعیت شناسایی خانه های خالی و مالیات بر این خانه ها، بررسی نحوه پرداخت و وضعیت وام ودیعه مسکن وایجاد بستر سامانه ثبت قرار داد اجاره به صورت رایگان مورد بررسی قرار گرفت.

میرمحمد مودی سرپرست اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی در این جلسه اظهار داشت: بر اساس آمار ارائه شده از سوی وزارت راه و شهرسازی، استان خراسان جنوبی در سطح کشور رتبه دوم را در واگذاری گروهی و انفرادی کسب کرده است.

وی بیان کرد: بر اساس عملکرد سه ماهه ابتدای امسال ۷ هزار و ۱۷۷ قطعه زمین به متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن و قانون جوانی جمعیت در خراسان جنوبی تخصیص و واگذار شده که ۲ هزارو۶۰۷ پروانه ساخت صادر و در مجموع ۵۱۸ واحد تکمیل شده است.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی خراسان جنوبی افزود: در راستای تامین زمین مورد نیاز طرح نهضت ملی مسکن ۲۰ هزار قطعه مازاد دیگر نیز در دست اقدام بوده و باتوجه به پیشرفت آماده سازی برخی سایت‌ها سه سایت آماده انجام عملیات آسفالت خواهند بود.