دبیر هفدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت با مدیر موسسه رسالات این کشور دیدار و گفتگو کرد.
دکتر جلال غفاری قدیر با علی ظاهر مدیر موسسه رسالات لبنان دیدار و گفتگو کرد و طرفین در خصوص ابعاد زمینه های مشترک همکاری بحث و تبادل نظر کردند.
در این دیدار دکتر غفاری قدیر بر لزوم بسط و توسعه جریان سینمای مقاومت در منطقه خصوصا در لبنان تاکید کرد و گفت:صنعت سینما و فیلم سازی می تواند در ارائه تصویری حماسه ها و رخدادهای ماندگار جریان سینمای مقاومت موثر باشد و کشور لبنان با توجه به پیشینه فرهنگی و سابقه نبرد و تقابل با رژیم صهیونیستی، می تواند بستری مناسب برای تولید فیلم در این عرصه باشد.
وی افزود:ما آمادگی داریم که تمامی ظرفیت های خود را در جهت همکاری های دوجانبه در سطح تولیدات بین المللی به میدان آوریم تا به مرور شاهد شکوفایی صنعت سینمای مقاومت در عرصه بین الملل باشیم.
در ادامه این دیدار علی ظاهر مدیر موسسه رسالات لبنان نیز با بیان اینکه جریان سینمای مقاومت می تواند منشا یک موج فراگیر در سطح فیلمسازان جهان اسلام و خصوصا جبهه مقاومت اسلامی باشد گفت:این جشنواره ، جشنواره ای بسیار مهم و اثر گذار است و ما با تمام توان آمادگی داریم تا در هر سطحی از این جشنواره همکاری متقابل با برادران ایرانی خود داشته باشیم و حتم دارم این همکاری منشا ثمرات مبارکی برای جبهه فرهنگی مقاومت در سطح بین الملل خواهد شد.
وی افزود:ما در لبنان این ظرفیت و آمادگی را داریم که در زمینه های مختلف نظیر تبادل اساتید و برگزاری کارگاه های اموزشی،تولیدات مشترک، اعزام فیلمساز و داور و همچنین برگزاری هفته های فیلم مقاومت و … با این جشنواره مهم تعامل و همکاری داشته باشیم.
در این دیدار دکتر محمدعلی مومنی ها مدیر کمیته بین الملل جشنواره،جواد تمدنی مدیر کمیته روابط عمومی جشنواره و جمعی از ستاد اجرایی جشنواره نیز حضور داشتند.
هفدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت با شعار گفتمان مقاومت نهضت جهانی مستضعفین و آزادی قدس شریف به همت انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح اسفند ماه سال جاری و با دبیری جلال غفاری قدیر در خلیج فارس برگزار خواهد شد

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور