امام جمعه اهل سنت اسدیه مرکز شهرستان درمیان گفت: روز قدس روز مهمی در جهان اسلام است که توسط امام خمینی (ره) نامگذاری شد و تمامی مسلمانان جهان در قبال مساله فلسطین مسوول هستند.

مولوی سید احمد عبداللهی  داشت: جنایت‌های مختلفی توسط رژیم صهیونیستی از جمله کشتار زن و بچه بی‌گناه، شهرک سازی و آوارگی مسلمانان انجام شده که نباید مسلمانان نسبت به این جنایات بی‌تفاوت باشند.

وی با اشاره به اینکه جایگاه و اهمیت قدس و مسجد القصی در قرآن ذکر شده است افزود: مسلمانان جهان باید به موضوع فلسطین اهمیت بیشتری دهندچرا که یکی از مکان‌های مقدس مسلمین است.

امام جمعه اهل سنت اسدیه با تاکید بر اینکه نباید بگذاریم مساله فلسطین به فراموشی سپرده شود گفت: امام راحل ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز قدس نامگذاری کردند که باعث انسجام و وحدت مثال زدنی بین مسلمانان در حمایت از مردم مظلوم فلسطین شد.

وی اضافه کرد: اگرچه امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا نمی‌توانیم راهپیمایی مرسوم سالیان گذشته در روز قدس را داشته باشیم اما باید در فضای مجازی و به شکل‌های مختلف حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین و انزجار خود را از اسرائیل جنایتکار اعلام کنیم.

مولوی عبداللهی گفت: حمایت باشکوه و مقتدرانه ما از ملت مظلوم فلسطین باعث خواهد شد که آنان دچار ضعف نشوند و با اقتدار به مقاومت خود ادامه دهند، از طرفی استکبار جهانی تصور نکند که با شیوع ویروس کرونا مساله فلسطین به فراموشی سپرده شده است.

وی با تاکید بر اینکه باید در شرایط کنونی جهان به هر طریق ممکن حمایت و پشتیبانی خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام کنیم افزود: اگر نسبت به مساله فلسطین و قدس شریف بی‌تفاوت باشیم آمریکا و اسرائیل جسورتر خواهند شد و جنایات بیشتری را تحمیل خواهند کرد.

وی گفت: ما امسال هم مانند سال‌های گذشته البته به شکلی متفاوت‌تر با پیروی از قرآن کریم که خداوند متعال می‌فرماید از افراد مظلوم و مستضعف حمایت کنید، حمایت خود از مردم مظلوم فلسطین در راستای خنثی کردن نقشه‌های شوم استکبار جهانی اعلام خواهیم کرد.

امام خمینی (ره) ۱۶ مرداد ۱۳۵۸ در پیامی خطاب به مسلمانان ایران و جهان، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز قدس نامیدند.

امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و برگزار نشدن راهپیمایی روز قدس، رهبر معظم انقلاب اسلامی ساعت ۱۲ فردا (جمعه) به وقت تهران با مردم سخن خواهند گفت که این برنامه به صورت زنده از شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی پخش می‌شود.

همچنین در مناطق سفید (کم خطر) که نمازجمعه برپا می‌شود، مردم بدون راهپیمایی در محل نمازجمعه روز قدس را گرامی می‌دارند.

شهر اسدیه مرکز شهرستان مرزی درمیان در ۱۰۵ کیلومتری بیرجند است.