#خبر_و_هنر

#خراسان_جنوبی

#khabar_va_honar

#southern_Khorasan

#Birjand

#khabarvahonar

#خبر_و_هنر #خبروهنر

#خبر_هنر #خبر #اخبار #هنر #فرهنگ

#بیرجند #قاین #طبس #فردوس #سرایان #نهبندان #خوسف #بشرویه #زیرکوه #درمیان #سربیشه

گردهمایی و همایش سیاسی فرماندهان و مسئولان یگان های ارتش جمهوری اسلامی ایران در استان خراسان جنوبی در محل تالار میلاد مرکز آموزش ۰۴ امام رضا علیه السلام برگزار شد.
همزمان با دهه کرامت گردهمایی و همایش سیاسی فرماندهان و مسئولان یگانهای مستقر در استان خراسان جنوبی( قرارگاه عملیاتی لشکر ۳۰، مرکز آموزش ۰۴ امام رضا علیه السلام ،پدافند هوایی قائم آل محمد (ص) ، پایگاه هوایی شهید حسینی و بیمارستان بوعلی ) با حضور اساتید حضرت حجت الاسلام و المسلمین پرورش معاون سیاسی اداره عقیدتی سیاسی پدافند خاتم الانبیا‌‌ نزاجا و اکبری پویا جانشین معاونت سیاسی سازمان عقیدتی سیاسی آجا و حجت الاسلام و المسلمین نوفرستی امام جمعه موقت شهرستان بیرجند در محل تالار میلاد برگزار گردید .
حجت الاسلام و المسلمین پرورش ملت ایران را الگو و نمونه مجاهدت و فداکاری و بیداری در میان همه ملتها معرفی نمودند و گفتند: راهبرد ملت ایران برای مقابله با دشمن باید مقاومت فعال و هوشمند و اتکا به خداوند باشد .
ایشان در ادامه به ابعاد مهم جهاد تبیین پرداختند و افزودند ::جهاد تبیین فقط به امور سیاسی مربوط نمی‌شود و موضوعات اعتقادی را هم در بر می گیرد . و این جهاد یک جهاد ریشه ای است. و ما باید فکر افراد را درست کنیم. ونسبت به شبهات پاسخگو باشیم و دشمن می‌داند که اگر کسی انقلاب اسلامی را مورد هدف قرار دهد . هیچ چیز از اسلام باقی نخواهد ماند . واین موضوع بسیار مهمی است.که با چالشهای ذهنی مردم جهاد تبیین را انجام دهیم.
سپس دکتر اکبری پویا در خصوص دشمنی غرب و بی اعتمادی به آمریکا گفتند : تنها هدف تحریم‌های آمریکا تاثیر فشار حداکثری بر معیشت مردم بود تا نارضایتی آنها را برانگیزد و آنها را به اعتراضات خیابانی و سرنگونی رژیم کنونی تشویق کند. و این تجربه بسیار مهمی است که نباید برنامه های داخلی را به غرب موکول کرد چون قطعا شکست می‌خورد. به نقل از رهبر انقلاب اسلامی گفتند : اگر کارهایتان را به غرب موکول کنید ناموفق خواهید ماند و هر زمان که بدون اعتماد به غرب حرکت کنید موفق خواهید شد .
در پایان حجت الاسلام و المسلمین نوفرستی ، ولایت فقیه و حکومت اسلامی را مهمترین و اساسی ترین راه نجات مردم از حکومت ظلم و استبداد دانستند و افزودند: یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی استقلال سیاسی است و این نظام جمهوری اسلامی ایران به برکت وجود ولایت فقیه، در مقایسه با کشورهای منطقه و دنیا مستقل ترین کشور محسوب می‌شود و به یک کشور غیر قابل نفوذ و کاملاً مستقل تبدیل شده است