معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: هفت نفر گرفتار در سیلاب رودخانه‌های فصلی استان توسط امدادگران هلال احمر نجات یافتند.

محمود اکبری  اظهار کرد: در پی بارندگی هایی که از شب گذشته تاکنون برخی مناطق استان را متاثر کرده، امروز چند خودرو در رودخانه گرفتار و هفت نفر رهاسازی شدند.

وی افزود: همچنین منازل مسکونی در شهرستان نهبندان روستای چاهداشتی از بارندگی ها متاثر شده که مورد ارزیابی قرار گرفت.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی عنوان کرد: این منازل عشایری است که در ۲۵ کیلومتری روستای دهسلم واقع شده و دچار آبگرفتگی شده اند لذا بعد از تخلیه آب منازل ۱۰ نفر امدادرسانی و ۲ نفر اسکان موقت شدند.

وی ادامه داد: سه عدد موکت و یک چادر در بین ساکنان این روستا توزیع شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی هم صبح امروز گفت: ۴۰ تیم امداد و نجات هلال احمر متشکل از ۲۰۰ نفر در پی هشدارهای هواشناسی برای بارش‌های رگباری از شب گذشته در حالت آماده باش هستند.

محمدعلی کاوسی افزود: تمامی تجهیزات و ناوگان خودرویی هلال احمر آماده خدمات رسانی به حوادث احتمالی ناشی از وقوع بارندگی و سیلاب است.

بنابر اعلام اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی شرایط جوی این استان تا پنجشنبه شب ناپایدار است و با توجه به ماهیت رگباری بارش‌ها، وقوع روان آب پیش بینی می‌شود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از اداره کل هواشناسی، با ادامه فعالیت توده هوای ناپایدار جوی تا فردا شب گاهی وزش باد شدید، رگبار و رعد و برق، در مناطق مستعد بارش تگرگ و برخورد صاعقه و در ارتفاعات تشکیل مه قابل پیش بینی است.

با توجه به حجم و ماهیت رگباری بارش‌ها، وقوع روان آب، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها به ویژه در نیمه شرقی استان دور از انتظار نیست.