هفت زمین چمن مصنوعی همزمان با سفر وزیر ورزش و جوانان به خراسان جنوبی در شهرستان‌های قاینات و زیرکوه افتتاح شد.

این طرح‌های ورزشی با حضور «جمشید تقی‌زاده» معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزیر ورزش و جوانان، نماینده مردم قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی و مسوولان استانی به بهره‌برداری رسید.

سرپرست معاونت توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی روز پنجشنبه در آیین افتتاح این طرح‌ها در شهرستان قاینات گفت: زمین‌های چمن مصنوعی با مجموع اعتبار پنج میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسید.

محسن قطبی افزود: یک طرح زمین چمن مصنوعی در شهر قاین، چهار طرح در روستاهای قومنجان، خشک، برکوک و عباس‌آباد دشت از توابع شهرستان قاینات و ۲ طرح چمن مصنوعی در شهر آبیز و روستای پیشبر از توابع شهرستان مرزی زیرکوه به بهره‌برداری رسید.

وی عنوان کرد: هر کدام از این طرح‌ها به مساحت هزار و ۵۰۰ متر مربع و با اعتبار هشت میلیارد ریال از محل اعتبارات اداره کل ورزش و جوانان و با مشارکت خیرین و دهیاری‌ها اجرا شده است.

وزیر ورزش و جوانان عصر دیروز – چهارشنبه – برای حضور در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان، بررسی روند پیشرفت طرح‌های مختلف و افتتاح چند طرح‌ ورزشی وارد خراسان جنوبی شد.

مسعود سلطانی‌فر که وزیر معین خراسان جنوبی در اقتصاد مقاومتی است پس از ورود به بیرجند راهی شهرستان مرزی زیرکوه شد و در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان شرکت کرد.

وزیر ورزش و جوانان امروز (پنجشنبه) با سفر به شهرستان‌های سرایان، فردوس و بشرویه ضمن افتتاح چند طرح ورزشی از برخی طرح‌های نیمه‌تمام نیز بازدید کرد.

افتتاح طرح‌های ورزشی در شهرستان طبس و شرکت در نشست جمع‌بندی از دیگر برنامه‌های چهارمین سفر سلطانی‌فر به خراسان جنوبی است.

۵۵ پروژه به مساحت ۱۱۹ هزار و ۹۶۰ متر مربع و اعتبار هزینه شده ۵۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان همزمان با سفر وزیر ورزش و جوانان به خراسان جنوبی افتتاح و عملیات اجرایی ۱۱ پروژه با مساحت ۶۹ هزار و ۴۰۰ متر مربع و اعتبار پیش بینی شده ۳۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان آغاز می‌شود.

با افتتاح این طرح‌ها حدود ۱۲۰ هزار متر مربع به فضای ورزشی استان افزوده می‌شود.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزیر، مدیرکل امور استان‌ها، مدیرکل حوزه وزارتی و مدیرکل روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان وی را در این سفر ۲ روزه همراهی می‌کنند.

استان خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و مرکز شهرستان قاینات در ۱۱۰ کیلومتری و حاجی‌آباد مرکز شهرستان زیرکوه در ۱۵۸ کیلومتری بیرجند قرار دارد.