هفت دستگاه خودرو تجهیز شده امدادی همزمان با هفتم مهر «روز آتش نشانی و ایمنی» به ناوگان آتش نشانی بیرجند اضافه شد.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند روز دوشنبه در آیین گرامیداشت روز آتش نشانی و ایمنی همراه با تقدیر از تلاش‌های یکساله آتش نشانان گفت: امروز هفت دستگاه خودرو تجهیز شده امدادی را به ناوگان سازمان آتش نشانی اضافه می‌کنیم و این دستگاه‌ها هم در زمینه امداد و نجات و هم در زمینه اطفای حریق مورد استفاده قرار می‌گیرند.

علی حسینی افزود: این تعداد خودرو با همکاری شهرداری بیرجند و سازمان آتش نشانی تجهیز شد و از خارج خودرو خریداری نکردیم بلکه این اقدام با هماهنگی و مدیریت شهرداری انجام شد و خودروها به همه امکانات اطفای حریق مجهز شده‌اند.

وی اظهار داشت: با ورود این خودروها به حوزه امداد و نجات، زمان رسیدن به حوادث در مرکز استان کاهش می‌یابد.

وی گفت: امسال میانگین زمان رسیدن به حادثه ۲ دقیقه و ۴۸ ثانیه است در حالی که سال قبل سه دقیقه و ۴۴ ثانیه بود و این نشانه حمایت شهرداری و شورای اسلامی شهر بیرجند از سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی است.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند بیان کرد: امسال در اجرای طرح آتش نشان داوطلب تاکنون ۴۹۰ نفر آتش نشان داوطلب به مجموعه ما اضافه شدند و ۵۸ نفر از تاکسیرانانی هستند که یک کپسول اطفای حریق در اختیار آنها گذاشته و آموزش‌های لازم نیز ارائه شده است.

وی گفت: ۱۵ هزار و ۸۴۰ نفر ساعت آموزش‌های تخصصی درون سازمانی را با موضوعات امداد و نجات و اطفای حریق برای کارکنان برگزار کردیم و مرکز جامع علمی و کاربردی نیز همکاری خوبی داشتند که از خدمات آنها تشکر می‌کنیم.

حسینی افزود: از ابتدای امسال تاکنون چهار هزار و ۶۰۰ مورد بازدید ایمنی از مکان‌های مختلف داشتیم و تاییدیه‌ها و گواهی‌های ایمنی و علت‌یابی‌های حریق در حوزه پیشگیری انجام شده که نتیجه آن کاهش حوادث بوده است.

در این آیین با حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر بیرجند از شماری آتش نشانان تجلیل و رژه خودرویی یگان امدادی سازمان آتش نشانی برگزار شد.