مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: با توجه به پیش‌بینی وزش تندباد و توفان از امروز( جمعه) تا روز شنبه هفته آینده در استان، مردم آمادگی لازم را در این زمینه داشته باشند.

سید ابوالحسن میرجلیلی  افزود: وقوع این  پدیده در استان قطعا کاهش دید افقی و اختلال در تردد جاده را به همراه دارد، اگر مردم قصد سفر دارند در صورت امکان از رفتن به سفر خودداری کنند.

وی از دامداران، مرغدارن، کشاورزان و عشایر استان خواست حتما نسبت به ایمن‌سازی مستحدثات کشاورزی و دامی خود اقدام کنند.

میرجلیلی اظهار داشت: با توجه به اینکه در برخی نقاط استان سرعت تندباد به ۹۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد فرمانداران، شهرداران و دهیاران به عنوان مسوولان مدیریت بحران مناطق مختلف استان در آماده‌باش کامل قرار دارند.

وی از مردم، رانندگان و کشاورزان خواست با وجود هشدارهای هواشناسی جوانب احتیاط را رعایت کنند و کمتر از منزل خود خارج شوند.

کارشناس اداره‌ کل هواشناسی خراسان جنوبی هم گفت: افزایش سرعت وزش باد امروز (جمعه) سبب ایجاد گرد و خاک و کاهش میزان دید افقی می‌شود و این وضعیت تا عصر شنبه در استان ادامه دارد.

فاطمه لطفی افزود: با شدت گرفتن وزش باد در استان احتمال اختلال در رفت و آمد و کاهش کیفیت هوا، احتمال شکسته شدن درختان آسیب‌پذیر و نهال‌های تازه غرس شده، خسارت به سقف‌های گلخانه، تابلوهای تبلیغاتی و سقف‌های موقت و احتمال سقوط اجسام از کارگاه‌های ساختمانی وجود دارد.