معاون امور هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از اجرای ۳۰ نمایش خیابانی در راستای نشاط اجتماعی و کاهش آسیب اجتماعی طلاق با عنوان «خانه خراب» در استان طی آبان ماه جاری خبر داد.

سید علی زمزم با اشاره به نقش تاثیرگذار نمایش خیابانی در آگاهی سازی مردم، بیان کرد: نمایش خیابانی «خانه خراب» به نویسندگی «علی حمیدیان فر و جواد جعفری» و به کارگردانی «میثم صدرا» در راستای نشاط اجتماعی و کاهش آسیب های اجتماعی آبان ماه جاری درسطح شهرستان های استان به اجرای عمومی می رود.

وی با بیان اینکه این نمایش ۳۰ اجرا در کل استان داشته که با ۷ بازیگر اجرایی می شود؛ اظهار کرد: با توجه به اثر گذاری نمایش های خیابانی، این نمایش به موضوع آسیب اجتماعی طلاق می پردازد.

معاون امور هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: تئاتر خیابانی وجه تمایزش با تئاتر صحنه، ارتباط مستقیم با مردم و بدنه ی اجتماع است و از دغدغه ها، چالش ها و مشکلات مردم آگاهی دارد.

وی تاثیر گذاری و جلب اعتماد مردم را مهمترین شاخصه ی تئاتر خیابانی دانست و گفت: نمایش خیابانی، تئاتری کاربردی بوده که سعی دارد از طریق هنر و برجسته کردن مسائل جامعه، راه حل مناسبی برای رفع مشکلات ارائه دهد

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور