🔻پیام استاندار خراسان جنوبی به مناسبت “میلاد حضرت زهرا (س) و روز زن”
🔹بسم الله الرحمن الرحیم
فاطمه زهرا، فجر درخشانی است که از گریبان او، خورشید امامت و ولایت و نبوت درخشیده است. (مقام معظم رهبری)
🔹بیستم جمادی‌الثانی، سالروز میلاد مولود فرخنده ای است که پنج سال پس از بعثت پیامبر مکرم اسلام (ص) پا به جهان هستی گذاشت تا” ام ابیها” شود و “برترین زنان عالم” لقب بگیرد.
🔹حضرت فاطمه زهرا (س) عطیه‌ای الهی است که روز میلادش را به شایستگی در تقویم مناسبت های ملی ما، روز زن و روز مادر نامیده اند تا فرصتی برای گرامیداشت جایگاه بانوان گرانقدری باشد که با عفت و پاکدامنیِ متأثر از سیره حضرت فاطمه (س) در مسیر تعالی گام بر می دارند.
🔹زنان که نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند، به عنوان رهبران عاطفی جامعه، مسئولیت خطیر پرورش نسل ها را به عهده دارند و بدون تردید نقش شان در تحکیم بنیان خانواده و اجتماع ستودنی است، در بالندگی و آبادانی کشور، سرمایه های عظیمی به شمار می روند و در لحظه های حساس تاریخ این سرزمین، دوشادوش مردان غیور، ایستادگی کرده و در صحنه حضور داشته اند.
🔹اینجانب زادروز ولادت خجسته حضرت زهرای مرضیه (س)، تولد مسعود بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) و روز فرخنده زن و مادر را به همه زنان و مادران استان تبریک و تهنیت عرض می نمایم و توفیقات روز افزون این عزیزان را در سایه توجهات حضرت ولی عصر (عج) از درگاه حضرت سبحان مسئلت دارم.
🔹امید است زنان سختکوش این دیار که به گواه آمار در اشتغال سهم بسزایی دارند و بخش عمده ای از آنان با راه اندازی یک حرفه در قالب مشاغل خانگی، در تأمین معاش خانواده نقش آفرینی می کنند، با درایت مسئولانه، هم در سنگر خانه، و هم در محیط کار، همواره منصور و موفق بوده و همچون همیشه در توسعه و پیشرفت استان خراسان جنوبی پیشگام و پیشرو باشند.