#در_خانه_میمانیم

#شکست_کرونا_مردم_همدلی

#کرونا_را_شکست_میدهیم

#رعایت_بهداشت_فردی

 

 معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: با اعلام ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و ابلاغ ستاد استانی نظارت‌ها برای اعمال محدودیت‌های گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ در سه شهرستان بحرانی استان شدت گرفت.

علی تهوری روز پنجشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: فعالیت نداشتن گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ از روز گذشته ۱۴ آبان‌ ۹۹ به دلیل شیوع بیماری کرونا، در سه شهرستان بحرانی بیرجند، قاینات و طبس به مدت ۱۰ روز ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: در این خصوص نظارت‌ها در قالب اجرای گشت‌های مشترک با دستگاه‌های نظارتی از جمله پلیس نظارت بر اماکن عمومی، اتاق اصناف، شبکه بهداشت و درمان و سایر از روز گذشته افزایش یافته است.

معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: متصدی سایر واحدهای صنفی ضروری ( گروه شغلی یک) موظف به استفاده از ماسک و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی هستند، در غیر این صورت متصدیان واحدهای صنفی متخلف به تعزیرات حکومتی معرفی می‌شوند.

وی از تمامی واحدهای صنفی استان در گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ خواست تا در راستای قطع زنجیره بیماری کرونا و اجرای تصمیمات ستاد کرونای استان با تیم‌های نظارتی همکاری کنند.

ایجاد محدودیت‌های جدید در ۲۵ مرکز استان و ۴۶ شهرستان جدید در جلسه روز شنبه (۱۰ آبان ماه) ستاد ملی مقابله با کرونا تصویب شد که علاوه بر ۴۳ شهرستان قبلی است و از روز چهارشنبه به مدت ۱۰ روز اعمال می‌شود.

هفته گذشته در ۴۳ شهرستان به دلیل قرار گرفتن در وضعیت بحرانی، محدودیت‌هایی در گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ اعمال شده بود و این محدودیت‌ها به مدت یک هفته دیگر تمدید شد.

این محدودیت‌ها برای ۴۶ شهرستان‌ دیگر هم در نظر گرفته شد که سه شهرستان استان خراسان جنوبی شامل بیرجند، قاینات و طبس در این فهرست هستند.

همچنین ۲۵ مرکز استان که در آنها از روز چهارشنبه (۱۴ آبان) به مدت ۱۰ روز محدودیت در گروه‌های شغلی ۳ و ۴ ایجاد شد شامل استان‌های البرز، خراسان رضوی، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، فارس، خوزستان، کردستان، اصفهان، قم، مرکزی، خراسان جنوبی، اردبیل، کرمانشاه، بوشهر، هرمزگان، یزد، لرستان، خراسان شمالی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، همدان، زنجان، سمنان، کرمان و تهران است.