با مصوبه شورا  مجموعه در حال ساخت شهرداری بیرجند به نام خادم الرضا (ع) شهید ایت الله رییسی نامگذاری شد.

بعد از اینکه شهرداری بیرجند میدان سوم مدرس را بدون مصوبه شورای اسلامی شهر بیرجند به نام خادم الرضا (ع) آیت الله رئیسی نامگذاری کرد، در جلسه علنی شورای شهر بیرجند موضوع نامگذاری مکانی به نام خادم الرضا (ع) آیت الله رئیسی در شهر بیرجند مطرح شد و رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند در این خصوص گفت: نامگذاری میدان سوم مدرس بیرجند بدون مصوبه شورا در این باره به نام میدان خادم الرضا (ع) آیت الله رئیسی بر اساس قوانین موجود کار خلافی بوده است که شهرداری انجام داده است.

حجت الاسلام عبدالرزاق نژاد با اشاره به اینکه در آینده میدانی فاخر در کنار میدان ابوذر بیرجند ایجاد خواهد شد، افزود: این مکان جای مناسبی برای نامگذاری به نام آیت الله رئیسی یا خادم الرضا (ع) در شهر بیرجند است.

در این جلسه بعد از اینکه هر یک از اعضای شورای شهر بیرجند نظر خود را در این زمینه بیان کردند، با رأی اعضای شورا مصوب شد که برای نکوداشت آیت الله رئیسی مجموعه در حال احداث در کنار میدان ابوذر با مسجد آن به نام خادم الرضا (ع) آیت الله رئیسی نامگذاری شود که البته این مجموعه شامل میدان ابوذر نمی‌شود و تندیس ایشان هم در این مکان نصب خواهد شد.

در ادامه این جلسه شورا نامه شهرداری به شورا مبنی بر فروش ۲۱ قطعه زمین شهرداری با کاربری مسکونی در نقاط مختلف شهر به ارزش ۲۵ میلیارد تومان از طریق مزایده برای اجرای تعدادی از پروژه‌های شهر بیرجند مطرح شد که به دلیل پیش بینی لازم در این خصوص در بودجه سال جاری شهرداری توسط اعضای شورای شهر بیرجند، نیازی به تصمیم مجدد اعضای شورا در این زمینه نیست.

در ادامه این جلسه مطرح شد که بر اساس رأی اعضای کمیسیون فرهنگی شورا، حجت الاسلام مهدی عبدالرزاق نژاد به عنوان رئیس؛ عباس سروری نایب رئیس و فروزانفر منشی کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر بیرجند انتخاب شدند.

در ادامه پیشنهاد پدافند هوایی مبنی بر نصب ماکت موشک باور ۳۷۳ در یکی از نقاط شهر مطرح و مصوب شد که در بلوار صیاد شیرازی این کار انجام شود.

رئیس شورای اسلامی شهر بیرجند در زمینه حضور مدیر کل ورزش و جوانان استان در جلسه شورا هدف و رویکرد شورا و شهرداری بیرجند را حمایت از ورزش همگانی عنوان کرد.

حجت الاسلام عبدالرزاق نژاد در ادامه افزود: با توجه به مسئولیت شورا و شهرداری در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، گسترش فضاهای ورزشی و فرهنگ ورزش می‌تواند با ترویج سبک زندگی سالم در راستای این هدف، تأثیر گذار باشد.

وی با اشاره به اینکه ورزش، به خصوص ورزش همگانی اولویت مهم شورا است، افزود: توجه به این مساله قطعاً شور و نشاط اجتماعی را به همراه دارد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان هم گفت: با تعامل این دو مجموعه می‌توانیم کارهای خوبی در شهر بیرجند و استان انجام دهیم.

محمدعلی ربیعی با بیان موضوع‌های از قبیل راه اندازی مجدد ایستگاه‌های دوچرخه در سطح شهر و رایزنی با شهرداری تهران برای انتقال دوچرخه‌های بلااستفاده به بیرجند، افزود: طرح ورزش همگانی با طراحی اپلیکیشنی با عنوان تشویق شهروندان به انجام ورزش‌های مختلف و ثبت اطلاعات فردی در این اپلیکیشن نیز در دستور کار این اداره می‌باشد.

وی با اشاره به بحث تجاری سازی ادامه داد: با تجاری نمودن برخی اماکن متعلق به این اداره می‌توانیم از طریق بخش خصوصی مشکل خوابگاه را نیز در شهر و استان مرتفع کنیم.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور