استاندار خراسان جنوبی گفت: موفقیت هیئت کهف الشهدای بیرجند در دنبال کردن مسایل فرهنگی و اجتماعی، ارزشمند است.
جواد قناعت با بیان این مطلب در نشست اعضای هیأت امنای هیئت کهف الشهدای بیرجند، نقش آفرینی این مجموعه را در استان ستود.
🔹وی تأکید کرد: اینکه هیأت کهف الشهدا توانسته نسل جوان را جذب کند و به فرهنگ سازی بپردازد، قابل تقدیر است.
🔹استاندار از سختی هایی که در مسیر اهداف و برنامه های هر فرد یا مجموعه رخ می دهد به عنوان امتحان الهی یاد کرد و گفت: ما باید بصیرت لازم را در انتخاب راه درست و ورود صحیح به مسایل داشته باشیم و حواس مان را جمع کنیم که مبادا پای مان بلغزد و راه را به خطا برویم.
🔹قناعت ، آرمان اصلی همه را حفظ نظام خواند و تأکید کرد: امام راحل(ره) از حفظ نظام به عنوان اوجب واجبات یاد کرده اند، لذا این تکلیف همه ماست که در این زمینه هیچ کوتاهی نکنیم.
🔹وی متذکر شد: اگر در مسیر اهداف مان مشکلی پیش آمد نباید سختی ها را پای نظام بنویسیم و به اندازه لیوانی، آب به آسیب دشمن بریزیم.
🔹استاندار به مشکل پیش آمده برای هیئت اشاره کرد و گفت: تمام تلاش مان را می کنیم و پیگیری های لازم را انجام خواهیم داد تا زمین هیئت از فهرست املاک مازاد بنیاد شهید خارج شده و به شکل قانونی در اختیار هیئت کهف الشهدا قرار داشته باشد.
🔹قناعت با تأکید بر اینکه این مشکل باید به صورت قانونی و اساسی حل شود، ورود اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان به این قضیه و تدبیر درخصوص راه اندازی یک کانون فرهنگی را به عنوان راهکاری برای رفع مشکل کهف الشهدا پیشنهاد داد.
🔹وی ، هیأت امنا را مکلف کرد در جلسه ای با حضور معاونین سیاسی و عمرانی استانداری و جمعی از مدیران دستگاه های مرتبط برای یافتن راهکارهای قانونی رفع این مشکل با عنایت به صرفه و صلاح استان چاره اندیشی کنند.

نوشته و خبر نگار : مهدیه حسن پور دبیر سرویس فرهنگی و هنری و ا.حسن پور