?استاندار خراسان‌جنوبی، موافقت مدیر عامل بانک کشاورزی را برای پرداخت تسهیلات ویژه به متقاضیان بخش کشاورزی اخذ کرد.
ملانوری با حضور در دفتر کار خدارحمی مدیر عامل بانک کشاورزی کشور، عنایت ویژه این حوزه را برای حمایت از سرمایه گذاران بخش کشاورزی خواستار شد.
?وی با اشاره به طرح احداث هزار هکتار گلخانه استان و دستور ویژه وزیر کشاورزی در پرداخت ۴۵۰ میلیارد تومان تسهیلات برای تحقق این طرح در جریان سفر به خراسان جنوبی، تصریح نمود: از مجموع اعتباراتی که دکتر خاوازی در سفر به استان وعده داده بودند تا این لحظه، مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده و مابقی این اعتبار، مساعدت بانک کشاورزی را می طلبد.
?به گفته وی؛ پرداخت تسهیلات کم بهره و ارزان قیمت، مشوق خوبی برای ترغیب افراد به مشارکت و سرمایه گذاری در این طرح می باشد.
?استاندار در ادامه از محصولات استراتژیک زرشک، عناب و زعفران استان گفت که با توجه به اقلیم منطقه، اهمیت در بهبود درآمد خانوارهای روستایی و کشاورز، ارزآوری برای کشور و کم آب بر بودن، طی سال های اخیر در اولویت کشت های استان قرار گرفته است.
?ملانوری تأکید کرد: با عنایت به این که زرشک و عناب از سال پنجم و زعفران از سال سوم به درآمد اقتصادی می رسد، لذا لازم است مدت زمان بازپرداخت تسهیلات افزایش یابد.
?وی ادامه داد: در حال حاضر مدت زمان تعیین شده برای بازپرداخت تسهیلات عناب، زرشک و زعفران ۵ سال می باشد.
?استاندار در ادامه به ۲۹ مجتمع دامپروری در دست احداث در استان گفت و خاطر نشان کرد: این مجتمع ها در راستای پرورش دام های سبک و سنگین اصلاح نژاد شده، احداث می شوند.

?ملانوری با تأکید بر نقش این واحدهای دامی در تحقق عنوان سال و جهش تولید، گفت: پرداخت تسهیلات کم بهره می تواند به حمایت ویژه از متقاضیان این بخش منجر شود.
?وی، بخش های کشاورزی و دامپروری را از مهمترین محورهای اقتصادی استان عنوان کرد که در اشتغالزایی و درآمد بخش زیادی از افراد جامعه نیز تأثیر دارند.
?شایان ذکر است: موافقت مدیر عامل بانک کشاورزی کشور با تأمین و پرداخت کل تعهد وزیر جهاد کشاورزی در استان با اولویت طرح های گلخانه ای، قول پیگیری افزایش ۲ ساله در بازه زمانی تعیین شده برای بازپرداخت تسهیلات محصولات استراتژیک در کارگروه اعتبارات بانک با نظر مساعد و همچنین پرداخت تسهیلات کم بهره به متقاضیان سرمایه گذاری در مجتمع های دامداری، دامپروری و پرورش شترمرغ صنعتی که توجیه اقتصادی دارند، از نتایج این نشست پربار بود.