سردار مهدوی فرمانده سپاه انصارالرضا(علیه‌السلام) خراسان‌جنوبی در دیدار با کارکنان اداره کل آموزش و پرورش استان ضمن تبریک و گرامیداشت روز معلم گفت: معلمان نقش مهمی را در اعتلای انقلاب و نظام اسلامی ایفا می کنند.

وی، خطاب به کارکنان اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بیان کرد: بسیار خرسندیم که در این ایام توفیق پیدا کردیم که خدمت شما عزیزان رسیدیم.

سردار مهدوی افزود: اگر همه ما مسئولان امروز توفیق خدمت به نظام اسلامی را پیدا کردیم، از مسیر مجموعه آموزش و پرورش عیور کردیم و نتیجه زحمات شما عزیزان در آموزش و پرورش بوده است که امروز می‌توانیم در خدمت مردم و جامعه اسلامی باشیم که از این بابت خدا را شاکریم.

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی ضمن آرزوی توفیق برای معلمان و همه خدمت گزاران نظام اسلامی گفت: انشاءالله که معلمان عزیز بحث اعتلای فرهنگی را با جدیت در آموزش و پرورش دنبال کنند؛ چرا که اگر این موضوع حل شود قطعا بسیاری از مشکلاتی که در جامعه با آن رو به رو هستیم حل خواهد شد.

وی با بیان اینکه فعالیت در مجموعه آموزش و پرورش سرمایه است نه هزینه، گفت: این تلاش‌ها سرمایه‌گذاری است برای پرورش مدیران آینده و افرادی است که در آینده می خواهند چرخ مدیریت جامعه را بچرخانند و در سطوح مختلف راهبر جامعه باشند.

وی ادامه داد: بنابراین سرمایه گذاری امروز ما در این عرصه قطعا بهره وری مناسبی در آینده برای نظام و کشور خواهد داشت و بسیاری از مشکلات حل می شود.

سردار مهدوی، یاد و خاطره شهدای آموزش و پرورش که در دوران دفاع مقدس نقش اررزندهای را ایفا کردند گرامیداشت و گفت: تفکر شهید مطهری، تفکری است که امروز با گذشت سالیان سال اگر در جایی مشکلی و یا خلائی داریم به دلیل استفاده نکردن از اندیشه و مبانی فکری این شهید است و در این ایام یاد و خاطره این شهید عزیز را گرامی می‌داریم.

وی افزود: آموزش و پرورش جامعه بزرگ و فرهیخته است که هر کجا از کشور جمهوری اسلامی را نگاه می‌کنیم رد پایی از این بزرگواران را می بینیم که به تعلیم و تربیت مشغول هستند.

سردار مهدوی گفت: به عنوان فردی که در وسط میدان خدمتگزاری هستم خدمت شما بزرگواران عرض می کنم؛ هرجا در آموزش و پرورش سرمایه گذاری خوب و درستی کردیم نتایج بسیار خوب و موفقیت آمیزی را دیدیم.

وی به تلاش ها و فداکاری های آموزشی معلمان برای دانش آموزان اشاره کرد و گفت: این روند در سیر آموزشی تا دانشگاه نیز ادامه پیدا می کند و پس از دانشگاه این روند به جامعه راه پیدا می‌کند.

فرمانده سپاه انصار الضا(ع) خراسان جنوبی گفت: شیرازه نخبگانی و کارآفرینانی که ما امروز در جامعه داریم در دوران ابتدایی آن فرد شکل گرفته است دورانی که به آموزش و پرورش مربوط می شود که امروز این افراد در هر بخشی از جامعه قرار دارند جز برترین ها و بهترین ها بودند.

سردار مهدوی افزود: زمانی که آموزش و پرورش نقش خود را به درستی در جامعه ایفا کند خروجی آن را در وجود جوانان مستعد، توانمند و اهل کار و تلاش در جامعه شاهد هستیم بنابراین آموزش و پرورش پایه و مبنای تربیت و پرورش است.

فرمانده سپاه انصارالرضا(علیه السلام) گفت: آموزش و پرورش مجموعه ای است که باید با دید سرمایه ای به آن نگاه شود و هر چه این سرمایه تقویت شوند قطعا خروجی بهتری خواهیم داشت و بسیاری از مشکلات مدیریتی جامعه حل خواهد شد چرا که مسیر حل آن در آموزش و پرورش است.

سردار مهدوی بیان کرد: مجموعه سپاه و بسیج استان با استفاده از ظرفیت‌ها و امکاناتی که دارد آماده همکاری و حمایت با آنوزش و پرورش استان در راستای انجام اهداف سازمانی است.

نویسنده ،خبرنگار و سردبیر: ا .حسن پور